Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ПОВЕЛЕТЕ НА ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА И НА ПРЕДНОВОГОДИШНИ ЗАБАВИ СО ЈАСМИНА ГУЊОВА ВО ТОМЧЕ СОФКА!

🎶🎉ПОВЕЛЕТЕ НА ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА И НА ПРЕДНОВОГОДИШНИ ЗАБАВИ СО ЈАСМИНА ГУЊОВА ВО ТОМЧЕ СОФКА!🎶🎉Одлична храна, весела атмосфера и неограниче...

Повеќе

АМЕРИКА ВО ШОК: Руските тајни служби успеале да врбуваат дури 14 најблиски соработници и роднини на Трамп за изборите во 2016-та!

Не 1, не 2, не 3, не 5, туку дури 14 најблиски соработници и членови од семејството на Трамп биле врбувани, вмешани и искористени од страна на Руска...

Повеќе

Горивата на Gulf се со намалена емисија на штетни гасови кои придонесуваат за загадување на воздухот и животната средина во целост

Врвна американска компанија со повеќе од 117 годишна традиција која се грижи за здравата животна средина.Горивата на Gulf се со намалена емисија на ...

Повеќе

ПУТИН ИМА ВМЕШАНО ПРСТИ ВО НАСИЛНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО ПАРИЗ

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА ВО ШТИП ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ СТВАРНО УНИКАТ ВО СВЕТОТ, ОВИЕ СЕ БЕЗ СРАМ И ПЕРДЕ!

Повеќе

КАРТИТЕ ЗА ЖЕЉКО ЈОКСИМОВИЌ ВО МОБ ДОСТИГААТ И ДО 50 ЕВРА!

Повеќе

Од 07.-11.12.2018, со секоја донација за ѕвезденото небо на СОС детско село преку sos.org.mk добиваш дополнителен попуст на сите производи во продажните места на SPORT VISION, вклучувајќи ги и веќе намалените!

#ЅвездениДеновивоSport Vision Macedonia!Од 07.-11.12.2018, со секоја донација за ѕвезденото небо на СОС детско село преку sos.org.mk добиваш дополни...

Повеќе

МЕГА ПРОЕКТ ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА: За неколку месеци стартува ИСТ ГЕЈТ, фирмата која го изгради Сити Мол ќе гради модерен трговски и станбен центар на местото на Скопски Саем

Проектот „Скопје Ист Гејт“ напролет ќе почне да се гради преку реализација на првата фаза, која што опфаќа изградба на трговски ...

Повеќе

(ВИДЕО) КАЈ ЌЕ МУ ОДИ ДУШАТА НА ОВОЈ!

Повеќе

ДЕНЕС И УТРЕ ЦИВИЛ ФЕСТ ЌЕ ЗГРМИ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА!

ЦИВИЛ Фест е дводневен мултимедијален настан со што ќе се одбележи Меѓународниот ден на човековите права, 70 годишнината од носењето на Универзалнат...

Повеќе

Обложувалниците, казината и трговијата се главни двигатели на македонската економија, БДП порасна за 3%

Обложувалниците, казината, трговијата, тоа се главните двигатели на економијата во третиот квартал. БДП во претпослендото тромесечие порасна за 3%. ...

Повеќе

СТРАШНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ВО СКОПЈЕВО

Повеќе

КРАЛОТ НА МАНИПУЛАЦИЈАТА, НАЈГОЛЕМИОТ МАНИПУЛАТОР ВО ИСТОРИЈАТА НА АМЕРИКАНСКАТА ПОЛИТИКА: Трамп кажува по 10 лаги на ден, вкупно 6 700 за 670 дена власт!!!

Новинарите на Вашингтон Пост истражувале, броеле, и избројале над 6 700 документирани докажани лаги кои ги искажал Трамп што на твитер што во интерв...

Повеќе

Студенти смислија градски систем на електрични велосипеди кои ќе го прочистуваат воздухот со филтри - Поддршка од #ФИТР-@VladaMK за проектот Гет велосипед на компанијата Венито во рамките на #02Предизвик

Повеќе за ова на следниов линк.

Повеќе