Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ДЕМАНТ од Игор Гиевски по објавена сторија на Мактел.мк за судиката на врховен суд, Елена Гошева

Во врска со текстот објавен на 20.09.2018 година со наслов “КОЈА Е ЕЛЕНА ГОШЕВА - ЕДЕН ОД НАЈСИЛНИТЕ СТОЛБОВИ НА ГРУЕВИЗМОТ, СУДИЈА НА УСТАВ...

Повеќе

НУКЛЕАРКА ГИ РАЗНЕСЕ ВМРОНИТЕ И БОЈКОТИРАМ: Ете, по 20 години молк, и таткото на Античка Македонија, решил да гласа за Европска Македонија. Тоа е!!!

Договорот за името треба да го прифатиме како единствено реално решение. На референдумот на 30 септември нема да водиме партиски борби, туку ќе се б...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР И ИМА НЕВЛАДИНА КОЈА ЗЕМА МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕУ - ЖИДАС ДАСКАЛОВСКИ: ЕУ и НАТО не се наш стратешки интерес, нашиот идентитет се брише, Македонија го губи својот суверенитет?!?!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ, БОЈКОТИРАМ И ЛЕВИЦА ЛАЖАТ: Референдумот нема шанси да биде наместен ќе го следат рекордни 12 000 домашни и 300 странски набљудувачи, 50% повеќе од изборите во 2016-та!!!

ПолитичкиНекоректен‏@nekorektniot4h4 hours ago Здравко и @levica_mk толку сакаат да веруваат дека референдумот е наместен што се лажат сами...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ ОД ОВИЕ ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: Одлуката ќе ја донесат тие што ќе излезат на гласање. Оние граѓани кои знаат каде сакаат да оди Македонија. #ИзлезиЗА

Повеќе

ЗАЕВ ДО МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: Доста беше чекање. Нашите граѓаните заслужуваат подобар живот, нашите млади светла иднина. Одговорноста падна на нашата генерација, одлуката ја носи секој од нас. На 30 септември да излеземе ЗА подобар живот, ЗА нашите деца и внуци. Да гласаме ЗА европска Македонија!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev Доста беше чекање. Нашите граѓаните заслужуваат подобар живот, нашите млади светла иднина. Од...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО МОМЕНТОВ ОБЈАСНЕТА СО ЕДНА ФОТКА: Пак старите добри комуњари со сите маани и несовршености ќе треба да ја извлечат Македоња на прав пат у прогрес и напредак!

Повеќе

ОВА НОРВЕЖАНИВЕ СЕ КАКО ОД ДРУГА ПЛАНЕТА

Во Норвешка кога на некој домаќин ќе му роди јаболкницата или друго дрво многу овојше, наместо да остава да се скапе, се бере дрвото, се става во ќе...

Повеќе

ПОЈАСНУВАЊЕ НА РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ: Дали сакате мерцедес, ама да платите 600.000 евра?

Повеќе

УШТЕ ЕДНА КАПИТАЛНА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ШТИП, БЛАГОЈ ЗАСЕГА ЗАЕДНО СО МАКСО И БОГАЦ ВОДАТ МРТВА ТРКА ЗА ТОА КОЈ НАЈМНОГУ ГРАДИ ВО СВОИТЕ ОПШТИНИ

Повеќе

ЈАНЧЕВ РАСТУРИ НА ТВ 24: Договорот со Грција е добар за Македонија на долг рок, народот бргу ќе ги заборави лошите страни кои се пред се емотивни

- Договорот со Грција е добар за Македонија на долг рок, народот многу бргу ќе ги заборави лошите моменти кои се пред се емотивни. Токму тие емотивн...

Повеќе

ЈАНЧЕВ Е ДЕЛ ОД НОВОТО ЛИБЕРАЛНО ЕВРОПСКО ВМРО ДПМНЕ: Сум ги прочитал книгите на почитуваниот Стојан Андов, може многу да се научи од него, се гордеам што е од Кавадарци

- Многу го почитувам Стојан Андов, сум ги прочитал неговите книги, многу може да се научи од него, се гордеам што е од Кавадарци. Градоначалникот н...

Повеќе

СОРОС ФОНДАЦИЈА ИЗДАДЕ БЕСПЛАТЕН ВЕСНИК ЗА ИНФОРМИРАЊЕ НА НАРОДОТ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Уредници се Сашо Кокаланов и останати познати новинарски имиња.

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Расколот во ВМРО ДПМНЕ е почнат многу порано, Митко Јанчев барал да се продаде партиската зграда затоа што Грујо им оставил партиска зграда со скапи системи за вентилација, ладење и греење, аларми, камери, осветлување, ИТ системи итн, месечно сметката за струја била околу 10 000 евра!!!

Грујо направил партиска зграда со мисла дека ВМРО ДПМНЕ никогаш нема да падне од власт! Само сметката за струја во новото партиско седиште била око...

Повеќе