Одберете локација на пристап

Што тоа Мицковски и бандата од белиот дворец ќе обновуваат во земјава?!?! Во кој сектор земјава денеска во 2019-та е полоша од тоа што беше пред 3 години?! Ајде да почнеме со ред, да одиме сектор по сектор. * Реклами ----------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- УЧЕСТВО НА ЗАМЕНИK МИНИСТЕРОТ ЗА
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
–Претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск денеска пред пратениците во Европскиот парламент повтори дека европските лидери минатата недела направија голема грешка што не донесоа одлука за почеток на пристапните преговори со Северна Македониј
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------

ОСМАНИ: БЕСА СЕ ПОКАЖА КАКО ДВОЛИЧНА ПАРТИЈА, ДОБИЈА ГЛАСОВИ СО ОБВИНУВАЊЕ ДЕКА ДУИ Е ВО КОАЛИЦИЈА СО ВМРО ДПМНЕ А СЕГА ТИЕ ТОА ГО ПРАВАТ!

Симболички е фактот што ВМРО-ДПМНЕ и малите албански политички партии некако ја официјализираа соработката, со што излезе на виделина дволичноста на...

Повеќе

Прославата на Илинден со богата музичка програма, концерти на гитарските виртуози Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, електро-акустичен настап на Џијан Емин со Филхармонија и џез уметници, како и учество на Ансамблот „Танец“, КУД „Емин Дураку“ и мешан хор „Крушево“

Прославата на големиот национален празник „Илинден“, кој годинава се одбележува под мотото „Сите сме деца на Илинден“, во Кр...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛИ: Народна Банка да стави вето на одлуката на Еуростандард Банка да го постави за директор Горан Трајковски кој додека беше директор на УЈП вршеше терор врз македонската економија!

Prethodniot direktor na UJP I doskoresen direktor na direkcija za zastita na licni podatoci koristi apanaza a vo isto vreme odi na rabota vo Eurosta...

Повеќе

КОСТАДИНОВ: Законот за попис е во согласност со стандардите на ЕУРОСТАТ, ВМРО-ДПМНЕ намерно се обидува да го политизира процесот

Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДС П1:Дали од забелешките кои што ги презентираше Илија Димовски им...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО ОСТВАРИ ТОА ШТО ГО ВЕТИ А ШТО ИЗГЛЕДАШЕ НЕЗАМИСЛИВО: Откако ја зема Дрисла од Италијанците и ја врати на градот, сега го зема и парното од БЕГ и го врати на Град Скопје, сега градот ќе продава топлинска енергија преку ново јавно претпријатие Градски Енергетиски Системи!

На денешната владина седница се донесе одлука на Град Скопје да му се даде на трајно користење, топловодната мрежа, со која ќе управува новоформиран...

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА: Мијалков останува без пасош. Кочан да се јави во затвор!!!

Kривичниот суд го одби барањето на еск директорот на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратен пасошот. Од судот денеска соопштија дека е одбиено барање...

Повеќе

ЗАПРАШАН ЗА ДИВОГРАДБАТА НА СОВЕТНИКОТ НЕФИ ХУСЕИНИ, ЗАЕВ: ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТАМЕ СО ДИВОГРАДБИТЕ ПО ЦЕНА И ДА ГО ИЗГУБИМЕ МНОЗИНСТВОТО ВО СОВЕТОТ ВО ОХРИД!

- Ќе се пресметаме со дивоградбите во Охрид па и по цена да го изгубиме мнозинството во советот. Не е тоа крајот на светот! Изјава на премиерот Зае...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Филипче на отворањето на Ургентниот центар во Куманово: Пациентите од североисточниот регион на земјата на едно место ќе ги добиваат сите неопходни здравствени услуги

Повеќе

ТРЕНДО, ВМРОВЧЕ МАСКИРАНО, ЗОШТО БЕ НЕ БЕШЕ ВАКА ГЛАСЕН ЗА МАК ПОЛИТИКА ВО 12-ТЕ ГОДИНИ РЕЖИМ НА ГРУЕВСКИ?!

12 години на Офф Нет и на другите портали кои ги уредуваше Трендо немаше ништо за мак политика. Трендо во своите изјави и коментари, фураше една те...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Над 12 пати е поголем приливот во буџетот од зголемена наплата на ДДВ од трошокот кој што треба да го вратиме на апликантите за МОЈ ДДВ!

Повеќе

КОЕ Е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ИНСПЕКТОРОТ ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ, ХЕРОЈ ИЛИ МАТЕН ВМРОВСКИ ЛИК ОД СТРУГА?!

Со особено внимание ги следам деновиве настаните околу ДУТ во Тетово, прзентирани од страна на Ѓорѓи Илиески и згрозен сум што овој човек ве обвинув...

Повеќе

ШОКАНТНО: ПОРТАЛОТ 360 СТЕПЕНИ ПРОДОЛЖУВА СО ХАЈКАТА ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА И СЈО, СЕ ШТО ПРАВИ КАТИЦА ОВИЕ ДЕНОВИ Е СОМНИТЕЛНО И ПРОБЛЕМАТИЧНО!

Се што прави Катица Јанева овие денови е проблематично и сомнително, по логиката на порталот 360 степени, во СЈО не смее да се пушта вода во тоалети...

Повеќе

Шилегов до Груевски: Со смарт сити нема да има темни улички во Скопје, пливај мали, ама Маџарска нема море

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, му одговори на пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, кој во фејсбук статусот што го објав...

Повеќе

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА НА ПРИЛЕПСКИОТ ГИГАНТ: „Витаминка“ се стекна со право на користење на ликовите "Minions" за производство на продукти од сопствената производна програма

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ИЗМАМНИК ВО ИСТОРИЈАТА НА АВСТРАЛИЈА: Во рок од 30 години уништил десетици бракови и украл 70 милиони долари!

Повеќе