Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА И ДЕНЕСКА: Грујо во бегство, 30 дневен притвор за Камчев и Панделевски, газдите на ОРКА и Пелистерка уште ноќеска беа однесени во Шутка!

Орце Камчев и Ненад Јосифовиќ пристигнаа во истражниот затвор Скопје откако судија на претходна постапка го прифати барањето на СЈО и им одреди 30 д...

Повеќе

СВР СКОПЈЕ, ОПШТИНА АЕРОДРОМ И ФИРМАТА ПНЕУМАТИК УЧЕА УЧЕНИЦИ КАКО ДА ПОЧИТУВААТ СООБРАЌАЈНИ ПРАВИЛА

Силно ги поддржуваме сите инцијативи за зголемување на безбедноста во сообраќајот. Учениците од ОУ „Лазо Ангеловски“ и „Димитар Ма...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ЛДП МИЛЕВСКИ И МИНИСТЕРОТ ШАПУРИЌ НА КОНГРЕС НА ЕВРОПСКИТЕ ЛИБЕРАЛИ ВО МАДРИД СЕ СРЕТНАА СО ПРЕМИЕРИТЕ НА ДАНСКА И СЛОВЕНИЈА

Со премиерот на Данска, Lars Lokke Rasmussen Средба со премиерот на СловенијаMarjan Šarec Остваривме средба со вицепремиерот и министер...

Повеќе

ПОЛА ВЛАДА ДЕНЕСКА СЕЧЕШЕ ЛЕНТИ ВО КУМАНОВО НА НОВИ СПОРТСКИ САЛИ, ПУШТАА ГАСОВОДИ ЗА ШКОЛИ...

Пуштена е во употреба новата спортската сала при СОУ: “Перо Наков“ во Куманово. -Објектот е изграден во рамки на проектот на Владата на...

Повеќе

ВО СТРУГА ГОДИНАВА ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ 5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КАПИТАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ

Подобар квалитет на живот за пет илјади жители од струшкото село Франгово и околината. Денес започна изградбата на канализациската мрежа во овој ре...

Повеќе

Заврши распитот на Камчев, следува одлука дали ќе му биде одреден притвор

Доцна вечерва заврши распитот на бизнисменот Орце Камчев пред судија на претходна постапка. Освен Камчев распитот заврши и за осомничениот Ненад Јос...

Повеќе

Банкарите бараат одложување на оданочување на каматите од депозитите до влез во ЕУ

Mакедонската банкарска асоцијација бара одложување на оданочувањето на каматите на депозитите на граѓани најавено за од 2020 година, до влезот на зе...

Повеќе

По повод Светскиот ден на ромскиот јазик, Владата на Република Македонија и додели признание на Пивара Скопје

По повод Светскиот ден на ромскиот јазик, Владата на Република Македонија и додели признание на Пивара Скопје за големата поддршка која и ја дава на...

Повеќе

ДРАМАТА НЕМА КРАЈ: Грујо сепак се решил да се упати сам кон Шутка ноќеска за да избегне апсење!

Неофицијално, вечерва сепак враченo му е судското решение на Никола Груевски. Тоа подразбира негова обврска веднаш да се пријави на капијата во зат...

Повеќе

АНОНИМНИ ИЗВОРИ ВО МВР ЗА МАКТЕЛ: ГРУЈО НЕМА КАЈ ДА БЕГА, ЌЕ МОРА ДА СЕ ПРИЈАВИ ВО ЗАТВОР, ИЛИ НИЕ ЌЕ ГО ОДНЕСЕМЕ!

Никола Груевски се уште не го примил решението на Кривичниот ссовет, откако судскиот курир вечерва и по третпат се обидел да го најде во неговиот до...

Повеќе

Предлог амандмани од Бугарскиот Културен Клуб Скопје (БККС) за уставни промени во врска со Договорот од Преспа

До: Г-дин Талат Џафери Претседател на Собранието на Република Македонија Предмет: Предлог амандмани од Бугарскиот Културен Клуб Скопје (БККС) за ...

Повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДОМ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ЕВРОПСКИТЕ ЗЕЛЕНИ ВО ВИЕНА

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧЕ МУЊА КАКО ПОПАРЕН НА КАНАЛ 5: Грујо е веќе завршена приказна во оваа држава!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ ВО КАВАДАРЦИ: Ја кога почнував со бизнис, пари да најдеш требаше да се окозиш, сега ние делиме пари вие треба само идеја да имате и да ви се работи!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ УДРИ ЖЕСТОКО ПО ВЛАДАТА: Популизмот во политиката е опасен за државноста, а популизмот на Тевдовски е опасен за работниците!

Повеќе