Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

ДЕНЕСКА Е ЕДЕН ОД МОИТЕ НАЈСРЕЌНИ ДЕНОВИ ВО ЖИВОТОТ

Цел ден денеска сум како во длабок зен будизам навлезен, како во транс. Цел ден шетам по ридови на Попова Шапка, буљам у тоа травата зелена, како на ...

Повеќе

АЈМО НАРОДЕ, СЕ ИЗМАЧИВМЕ, АМА БЛИСКУ СМЕ ДО ЦЕЛТА!

Повеќе

ЕУРОМАКС РЕСОРСЕС ИМ ДАВА ПОДДРШКА НА ПРОТЕСТИТЕ НА ЕКОЛОШКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ВО СТРУМИЦА: Борбата за здрава средина не е во судир со нашиот рудник!

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) УСПЕШЕН НАСТАП НА ЛДП НА КОНГРЕСОТ НА ЛИБЕРАЛИТЕ ВО МАДРИД ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА

Повеќе

Костадин Митров е третиот добитник на ваучер од Kares во висина од 10.000 денари. Честитки!

Костадин Митров е третиот добитник на ваучер од Kares во висина од 10.000 денари. Честитки!Вклучете се во нашата наградна игра. Ве чекаат уште 2 пат...

Повеќе

БРАВО ДЕЧКИ ОД СДММ, СРЕЌЕН РОДЕНДЕН, ПАРТИЈАТА ИМА СВЕТЛА ИДНИНА СО ВАС!!!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ЌЕ ВЛАДЕЕ УШТЕ 10 ГОДИНИ, И ЕВЕ ЗОШТО ТОА Е ДОБРА ВЕСТ!

Повеќе

Викендов не возете на Водно и во Центар

Поради одржување на неколку спортско-рекреативни манифестации на подрачјето на главниот град во текот на викендов (10 и 11.11.), Одделението за безб...

Повеќе

МИЛЕНКО ПЛАЧЕ: НЕ Е ФЕР ГРУЈО ДА ИДЕ У ЗАТВОР САМ БЕЗ САШО МИЈАЛКОВ!

Повеќе

И ГЕРО СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО, ЗА ОВА СИГУРНО ЌЕ СЕ ПРЕДАВА НА ВИСОКАТА ШКОЛА ПО НОВИНАРСТВО

Повеќе

ОВОЈ ДА НЕ СЕ СПРЕМА ЗА БЕГСТВО: Груевски не е достапен на својот мобилен телефон, ниту пак е активен на фејсбук

Откако во текот на вчерашниот ден поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во истражниот затвор „Скопје“, се појавија шпекулации...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА ГРУЈО СУБЛИМИРАНА ВО 20 СЕКУНДИ!

Hold on mate, I got this! pic.twitter.com/oKRc5DIhp4 — viral viral (@xxlfunny1) November 9, 2018

Повеќе

СТОРИЈА ОД 1994-ТА, ПРУГАТА УШТЕ СЕ ГРАДИ, ПРАШАЊЕ Е КОГА ЌЕ СЕ ЗАВРШИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА - Сузана Јошевска кон Пандов на дебата: Во живо сте уште посмешен, отколку кога ве гледам на телевизија!

Повеќе

ТВИТЕР ЕУФОРИЈА ЗА ЌОРЌИТЕ НА ГРУЈО, КАМЧЕВ И ПАНДЕЛЕВСКИ

Повеќе