Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

БРАВО ЗА ВЛАДАТА: На студеното време бездомниците се згрижуваат во прифатни центри, дежурните тимови на социјалните центри и на Црвен крст на терен

Поради екстремно ниските температури Министерството за труд и социјална политика апелира до граѓаните доколку забележат бездомно лице да го пријават...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ВМРО ДПМНЕ СО АМАНДМАНИ БАРАЛО АНТИ-КОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ДА НЕМА ПРИСТАП ДО БАНКАРСКИТЕ СМЕТКИ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ: Македонија се уште е хибриден режим, владата само се фали дека работи но во практика речиси ништо не се случува веќе две години!!!

Повеќе

ФАЛА БОГУ: Конечно стартуваше изградбата на автопатот кон Косово, земјата од која имаме најголем економски бенефит!!!

Вчера беше означен стартот на автопатот спрема Косово, поточно Скопје-Блаце делницата. Еве зошто е тоа многу значајно:

Повеќе

ВО АМЕРИКА СЕ СЛУЧУВААТ ЧУДА: ФБИ отворило истрага дали Трамп работи по наредна на Москва!!!

Во Америка се случуваат чуда какви не сме ги виделе ниту на филмови. Замислете, ФБИ отворило истрага за тоа дали претседателот Трамп работи по дире...

Повеќе

КЛУЧНИ НАСТАНИ ОД МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА: ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ?!

Повеќе

ЕВЕ ОД КАДЕ СЕ ВИДЕ ДЕКА ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ДОБАР ДЕН: ПО 10 ГОДИНИ СЕ ПОМИРИЈА САМКА И АМДИ!

Повеќе

Курц со честитка: Ова е чекор напред за пристапување на Северна Македонија во ЕУ

Откако попладнево беа изгласани уставните измени со 81 глас „за“, со честитка и свој коментар излезе и австрискиот канцелар, Себастијан ...

Повеќе

ОВА СЕ ХЕРОИТЕ НА ДЕНОТ: Тим на дирекција за спасување по неколку часови копање во снег од 80 сантима, го проби патот до дебарското селото Косоврасти каде има две жени кои мора да добијат дијализа!

Adnan Dzaferoski 11 mins· Денес, по дојава од локалните власти бевме известени дека во селото Горно Косоврасти,...

Повеќе

И БРИТАНЦИТЕ ЧЕСТИТААТ, ШЕФОТ НА ФОРИН ОФИСОТ, ЏЕРЕМИ ХАНТ УПАТИ ЧЕСТИТКА: ОВА Е ГОЛЕМ ДЕН ЗА ЦЕЛИОТ БАЛКАН!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БАЧЕВ: Мицковски не предаде, цело време глумеше патриот, но реално не стори ништо за да ја спречи промената на името!

Повеќе

ШЕФОТ НА НАТО, ДВА ПАТИ МУ ЧЕСТИТАЛ НА ЗАЕВ: По телефон и на твитер!

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг му испрати директен твит на премиерот Зоран Заев да му честита за крајното гласање на Собранието. &nd...

Повеќе

ПИШТЕЊЕ ВРИШТЕЊЕ: Стоилов не прогласи сите за лудаци, Димче Апасиев ќе убивал пратеници, Ванковска ќе се беси, Филипче плаче!

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ: Во тешки околности, го решивме најголемиот проблем од независноста, што Македонија упорно ја влечеше назад. Ја преземавме одговорноста на нашата генерација, да ја зацврстиме државата и да направиме услови за подобра и посигурна иднина за идните генерации!

”Испишуваме историја со отворање на нашата иднина. Докажавме дека чуда се можни. Покажавме дека сме Европејци, не ...

Повеќе

ВИДЕО порака на американскиот амбасадор Бејли по изгласувањето на уставните измени

Денес, Македонија донесе историска одлука. Вашето Собрание гласаше за да ги усвои уставните измени што се потребни за да се имплементира Договорот о...

Повеќе