Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

Љубителите на пиво вчера имаа можност во Vero Centar да доживеат уникатно искуство со овој автентичен пијалак, заедно со менаџерскиот тим на Пивара Скопје / Pivara Skopje и VERO marketi

НИЕ ГО САКАМЕ ПИВОТО🍻бидејќи ги прави сите прилики посебни и поубави. Љубителите на пиво вчера имаа можност воVero Centarда доживеат уникатно искус...

Повеќе

(ВИДЕО) Грчките политичари лути на Ципрас заради признавањето на македонскиот идентитет и јазик!

Повеќе

АМСТЕЛ ВЕ КАНИ НА АФТЕРВОРК СВИРКА СО ЧЕТКАР

Од музика одбираш џез, а од пиво Амстел? Тогаш не пропуштај го "afterwork" настапот на Четкар овој петок во Brown Sugar и биди еден од оние кои прв...

Повеќе

(ФОТО) ПРАТЕНИКОТ ЕНЕС ИБРАХИМ: Турците во Кичево ќе гласаат ЗА!

Kırçova’da esnafı ziyaret ettik. Soydaşımız sorumluluğun farkında. Şimdi yeniden doğru karar verme zamanı geldi. Kendi geleceğimiz i&c...

Повеќе

ИНФОРМАЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ВО СТРАНСТВО КОИ САКААТ ДА ГЛАСААТ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ: Еве во кои македонски амбасади во кои градови во светот можете да гласате!!!

Ќе можат да гласаат само оние кои претходно се пријавиле за гласање. Поради премал број на пријавени, нема да може да се гласа во следниве градови, ...

Повеќе

ПО ЦЕЛА ДЕКАДА ВО ПРЕКИН, ГРЧКИОТ НАЈГОЛЕМ АВИО ПРЕВОЗНИК АГЕАН ЕРЛАЈНС ЌЕ ОТВОРИ ЛИНИЈА СКОПЈЕ - АТИНА ОД 1-ВИ НОЕМВРИ

Летовите ќе ги врши подружницата Олимпик Ервејс, ќе се користи авион со пропелери, ќе се лета два пати неделно. Целата сторија, тука.

Повеќе

РЕСПЕКТ ЗА ОВИЕ ГОЛЕМИ ЛУЃЕ: Уставотворците - пратениците кои гласаа за Уставот во 1991 - повикаа да се излезе на референдум и да се гласа ЗА како што тие сами ќе гласаат!

Уставотворците - пратениците кои гласаа за Уставот во 1991 - повикаа да се излезе на референдум и да се гласа ЗА како што тие сами ќе гласаат. Респе...

Повеќе

(ВИДЕО) ОН Е УСТВАРИ МАЛО ДЕТЕ КОЕ НЕ ГО РАЗБИРА СВЕТОТ - КОМИЧЕН НАСТАП НА АПАСИЕВ НА 1 ТВ: Му се смееја сите у студио, се понашаше како мало дете на каса во супермаркет кој сака лижавче по секоја цена!

Повеќе

ДОБРО, НА КОЈА ДРОГА СЕ ВМРОВЦИТЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ МУ ПОДАДЕ РАКА НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Пријателе Мицковски, дај за ова прашање да застанеме заедно. Имплементацијата на европските закони ќе биде многу подобра, ако сите знаат дека заедно стоиме зад нив!

Пријателе Мицковски, дај за ова прашање да застанеме заедно. Имплементацијата на европските закони ќе биде многу подобра, ако сите знаат дека заедно...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СЕ СИТЕ ДОГОВОРИ СО СОСЕДИТЕ, ЗА ЕКОНОМИЈАТА ДА ОДИ НАПРЕД: Премиерот Заев на средба со бизнисмени од Македонија, Грција и Бугарија: Овозможуваме услови да го проширувате вашиот бизнис, да внесувате иновативност, со што ќе се зголемува и економскиот развој на земјата

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев од Прилеп: Ајде и нашата генерација да ја пишува во книгите дека се одважила и донела вистинска одлука, масовно, За европска Македонија

Повеќе

(ФОТО) Поставени нови тоалети и едукативни табли во Зоолошка градина Скопје

Денеска во Зоолошка градина Скопје беа поставени нови тоалети на две локации. Покрај стандардните тоалети, има и тоалет за хендикепирани лица, како ...

Повеќе

НАПРЕД ДЕЧКИ, ВИ ДРЖИМЕ СРЕЌА: Ова е владиниот тим од 40 македонски експерти кои денеска заминаа за Брисел и кои ќе преговараат со ЕУ

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТ НИКОЛОВСКИ, КОЈ СТИГНЕ ГО ГАЗИ НА ТВ, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА БУЦЕТО ОХРИДСКО

Го слушам деновиве потпретседателот на Дпмне,Александар Николоски како убедува дека бил чист како солза политичар.Еве вака: Во 2011 владата на Нико...

Повеќе