Одберете локација на пристап

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о
-Денеска од страна на комисијата за евалуација ACES Europe, градот Куманово беше прогласен за град на Спортот за 2019 година. Остваривме средба со комисијата, а потоа имаше посета на неколку спортски настани и објекти, како и центарот за деца со п
Сега кога затворот Шутка е полна со големи сомови - олигарси и началници, брат Љубе барал од Заев да го стави директор на затворот Шутка, дознава Мактел од неофицијални извори. Заев не ја прифатил таа идеја, му рекол, брату, дај донеси некоја стра

(ВИДЕО) Нова луда идиотска теза на куртоните со која хорски мантраат веќе 2-3 дена сите куртони, со се Хорхе

Тезата со која хорски мантраат веќе 2-3 дена сите куртони, па и Хорхе, е зошто имало толку странци гости, ако власта била убедена дека референдумот ...

Повеќе

ДЕЧКИТЕ ОД РОТАРИ КЛУБ ГО ЧИСТЕА КЕЈОТ НА ВАРДАР ОВОЈ ВИКЕНД

Повеќе

ИЗРАЕЛ НИ ГО ЧЕСТИТА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА ТВИТЕР

Повеќе

ОТИДЕ КУРБАН УШТЕ ЕДЕН ГРАДОНАЧАЛНИК НА СДСМ: МВР го уапси градоначалникот на Демир Хисар откако на интернет се појави видео каде тој се заканува на вработени во градинка!!!

МВР по итна постапка го уапси градоначалникот на Демир Хисар откако на интернет протече видео каде тој се заканува на вработени во градинка во општи...

Повеќе

(ВИДЕО) НАРОДЕ, ДОБРО РАЗМИСЛИ И ИЗБЕРИ!!!

Повеќе

И ГРЦИТЕ ИМААТ СВОИ ЌОСИЊА!

Повеќе

ЕФЕНДИ ЃУНЕР ИСМАИЛ: Нашето ЗА ќе е против гангрената која ни се заканува и следен чекор кон она што ќе значи дефинитивна пресметка со окупатпорот кој не тормозеше 11 години и негово завршување (во што поголем број, оти не се само 5-6 мина) зад решетките на Идризово!

Guner Ismail 2 hrs· НА ПАТЕРИЦАЕве денес, како што се вели “на патерица“ да кажам неколку в...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЈА ПРЕЧЕКА МЕРКЕЛ СО БАНКЕЖИ, ЈА ИСПРАТИ СО СИЛНА ПРЕГРАТКА, ДА ЗНАЕ КОЛКУ ЈА ЦЕНИМЕ НЕЈЗИНАТА ПОМОШ!

Повеќе

ДА ПОВТОРИМЕ, ЕВЕ ШТО КАЖА МЕРКЕЛ, НАРОДЕ ПАМЕТ У ГЛАВА, ОВА СЕ СЕРИОЗНИ ВРЕМИЊА!

Германија е all in во Македонија. 1. Прв пат Канцелар во официјална посета темпирана на државен празник. 2. После една недела доаѓаат и германск...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ДЕНЕСКА АГИТИРАШЕ ВО СТРУГА

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska5h5 hours ago Денеска сум со граѓаните на Струга. Ќе зборуваме за историската одговорност, 27...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ГО ПРОСЛАВИ ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА СО ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ПИКНИК ВО ТРИ КРУШИ

Повеќе

ТЕТКА БИБЕРЧЕ Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ!

Повеќе

(ВИДЕО) Тешка сообраќајна несреќа на претседателот на Молдавија, неговото возило директно се судри со камион, поминал без големи повреди!

Повеќе

(ВИДЕО) Меркел: 30 септември е историска шанса и немојте да останете дома

-Ви го честитам Денот на независноста. Се радувам што 25 години имаме дипломатски односи кои се интензивни, пријателски и успешни. Околи 100.000 гра...

Повеќе

(ВИДЕО) Владина делегација положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров

Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претс...

Повеќе