Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ----------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами --------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------

(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ ВО ДУЕЛ СО СЛУГАТА НА МАФИЈАТА: Очигледно е дека се работи на амнестија на мафијата, но нема да им успее!

Повеќе

(ВИДЕО) Трајанов во Топ Тема – изјавата на Верушевски е во функција на заштита на Мијалков

Изјавата на Верушевски е во функција на заштита на екс-разузнавачот Мијалков, кажа поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов во вечера...

Повеќе

Азески: Бизнисот да не чека државата да му обезбеди стручни работници

Фото: Б. Грданоски На стопанството му недостигаат работници, а и тие што ги наоѓа не се квалитетни. Директорите на поголемите компании побараа инте...

Повеќе

Заев: Ја имаме мнозинската поддршка од граѓаните на ЕУ, не постои земја која има проблем кон Северна Македонија

–Премиерот Зоран Заев е задоволен од изразената поддршката за остварување на евроинтегративните и евроатлантските процеси при одржаните средби...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП МИСЛИ ДЕКА Е КРАЛ, ВРЕМЕ Е ДА ГО ПОТСЕТИМЕ ДЕКА АМЕРИКА Е РЕПУБЛИКА, РЕЧЕ СПИКЕРКАТА ПЕЛОСИ, ДЕМОКРАТИТЕ СТАРТУВАА ИМПИЧМЕНТ ВО КОНГРЕСОТ ПРОТИВ ТРАМП ЗА НЕГОВОТО БАРАЊЕ ДО УКРАИНА ДА ОТВОРАТ ИСТРАГА ЗА ЏО БАЈДЕН

Повеќе

Пендаровски за Гоце Делчев: И сега за да земеме бугарски пасош, се пишуваме Бугари, без разлика дали е тоа точно

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју заСителзапрашан за можноста да се постигне договор за тоа чив е Гоце Делчев рече дека тоа е неспорно. С...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВО ИНТЕРВЈУ НА СТЕВО ЗА СИТЕЛ: Без да се вмешаат странци тешко дека ќе дојде до договор за ОЈО, ама странците овој пат нема да се вмешаат затоа што не личи на земја членка во НАТО и пред прагот на ЕУ некој од странство да помага, тоа обично е случај за пропаднати држави

Повеќе

ЖИТЕЛИ НА ОПШТИНА ДОЛНЕНИ СО АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА И ДО ВЛАДАТА: Некој нека ни помогне, живееме како во 19-ти век а имаме градоначалник кој цел ден е по кафани и за ништо не го бива, изборите ги доби со поткуп!

Општина Долнени е општина составена од 36 месни заедници, актуелен градоначалник е Џемиљ Ќамили, кадар на Дуи поранешен командир на ПС Долнени, на...

Повеќе

МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО БАСКЕТ ,,ГОРАН ДИМОВСКИ,,

Во недела,29.09.2019 година во салата "Македонско сонце" во склоп на училиштето "11 Октомври", населба Пролет ќе се одржи вториот меморијален турнир...

Повеќе

РЕЖИМСКИТЕ КУРТОНИ ПОСЕДНАТИ ПО НАШИТЕ АМБАСАДИ ВО СВЕТОТ СЕ ВРАЌААТ ДОМА, ПРВ ЗА СКОПЈЕ ОД ДАЛЕЧНИОТ БРАЗИЛ ЛЕТА БОЦЕВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски во интервју на Сител најави дека некои од нашите амбасадори веќе се на пат за дома, конкретно амбасадорот Ивица Боце...

Повеќе

Мерко тврди: Струга нема дивоградби што го загрозуваат статусот на УНЕСКО

Во заштитената зона во Струга нема ниту една дивоградба, тврди градоначалникот Рамиз Мерко. Според него, регистрирани дивоградби има во внатреш...

Повеќе

ЕВН пионер во промоција на дигиталното учење во дуалното образование

ЕВН ја промовираше платформата за дигитално учење која ќе ја користат учениците од ЕВН паралелките во Скопје и Гостивар. За прв пат во дуалното обра...

Повеќе

КАЈ МАФИЈАШИ ПА ЕМ БЛЕФЕРИ - Кумот на Груевски до Ден Дончев: Имаш пет дена да ги документираш тврдењата и да ми се извиниш или ќе те тужам!

Ристо Новачевски, кумот на експремиерот Никола Груевски, во првиот брак, излезе со демант до директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дон...

Повеќе

Премиерот Заев и министрите Филипче и Нуредини се дружеа со најбогатиот и најмоќниот Американец, милијардерот Мајкл Блумберг, учествуваа на Глобален бизнис форум „Блумберг“ посветен на неопходноста од партнерства меѓу јавниот и приватниот сектор во борбата против глобалните закани

Мајкл Блумберг е поранешен градоначалник на Њујорк, тежи над 20 милијарди долари, газда е на медиумскиот гигант Блумберг Медиа а богатството го напр...

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЗНАВА ОД НАЈВИСОКИ ИЗВОРИ ВО ДРЖАВНИОТ ВРВ: ВЕРУШЕВСКИ И ЗАЕВ ОСТАНУВААТ НАЈБЛИСКИ СОРАБОТНИЦИ, ВЕРУШЕВСКИ МИСЛЕЛ НА ЗЛОУПОТРЕБАТА НА БОМБИТЕ ОД ЕЛ ЧЕКА И ПАЛЧО!

Верушевски со изјавата во суд мислел за злоупотребата на бомбите од страна на Палчо и Ел Чека кои ги злоупотребиле и компромитирале за да се пресмет...

Повеќе