Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

(ФОТО) Аурора Ресорт Берово еден од наградените хотели: Министерството за економија ги додели традиционалните признанија за најуспешните во сферата на туризам и угостителство во Македонија

Аурора Рисорт Берово По повод Светскиот ден на туризмот, на традиционалната манифестација што Министерството за економија ја организира секоја годи...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРОГАТЕЛНА ПРИКАЗНА ЗА СЛОНИЦИТЕ ДУЊА И ДАЕЛА: Над 30 години неразделни другарки од циркус со кој го свртеле светот неколку пати!

Повеќе

БОЈКОТИРАМ претепале поранешен амбасадор на Македонија во кафана во Скопје, со „обвинение“ дека е предавник

Поранешен амбасадор на Република Македонија во една од европските држави, инаку близок до ВМРО-ДПМНЕ, физички бил нападнат синоќа, во еден од угости...

Повеќе

УТРЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ЦУНАМИ: Денеска излезноста кај болните и затворениците е огромна!!!

Во општина Ранковце заврши гласањето на болни и изнемоштени лица, а од вкупно пријавените 34, гласале 31 лице. Како што информира претседателот на ...

Повеќе

БРАВО, ОВА СЕ ВИСТИНСКИТЕ ПАТРИОТИ ВО ЗЕМЈАВА: На хуманитарен пикник на „Алкалоид“ донирани над милион денари за Здружението „Живот со предизвици“

Над милион и 50 илјади денари во Фондацијата „Трајче Мукаетов“ донираа вработените во „Алкалоид“ АД Скопје, членовите на нив...

Повеќе

МНР: ЛИЦАТА КОИ МАЛТРЕТИРАА ГЛАСАЧИ СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ЌЕ ОДГОВАРААТ ПРЕД ВЛАСТИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА

Министерството за надворешни работи на Македонијанајостро го осуди објавувањето на снимки на социјални медиуми како и на...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕКРЕТАРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Со својот говор во ООН, Иванов ја мотивираше базата на СДСМ и Шарена Револуција да излезе на референдумот!

Во вечерашното последно издание на дебатниот магазин Click Plus пред да започне изборниот молк, своите ставови околу референдумот ги соочија претста...

Повеќе

МАКЕДОНЕЦ ВО ФРАНЦИЈА: Jас гласав. За мир, пријателство и приклучок кон светот. #ЌеНèБиде

Angel Jankovis atL’ Ambassade de la République de Macédoine en France. Јас гласав. За мир, пријателс...

Повеќе

БОЧВАРСКИ ПОЧНУВА СО ГРАДБА НА УШТЕ ЕДНА НОВА УЛИЦА ВО ШТИП

Повеќе

ЕВЕ ЈА БАГРАТА КОЈА ДЕНЕСКА МАЛТРЕТИРАШЕ ГЛАСАЧИ ВО АВСТРАЛИЈА

Иселениците кои напаѓаа неистомисленици во Австралија добија контра група на фејсбук каде тие се сега прогласени за предавници. Групата силеџии кои ...

Повеќе

Е МОЈ МОЦАРТЕ, НИЈЕ ТИ ЛАКО!

Повеќе

СКОПЈЕ СТАНУВА ФЕНСИ: ФАСАДА ВО КИСЕЛА ВОДА

Повеќе

НАД 10 000 СКОПЈАНИ ДОЈДОА ДА ГИ ВИДАТ НОВИТЕ СЛОНИЦИ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

По цели 26 години СкопскатаЗоолошкаградинаво своето семејство ги доби слоницитеДуњаиДаела, кои пристигнаа од Белгија пред неколку дена. По повод ни...

Повеќе

ОЈО ГИ ПРЕДУПРЕДУВА ЧЛЕНОВИТЕ НА БОЈКОТИРАМ: Случаите на сликање и малтретирање на гласачи ќе ги процесиуираме по брза постапка!

Комисија за следење евентуални противправности сторени при организирањето и спроведувањето на референдумот ја известува јавноста дека континуирано г...

Повеќе

ИМ СЕ ПОКЛОНУВАМ НА КОМУЊАРИТЕ: Како и многу пати досега во овие 27 години, СДСМ пак реши да се фрли под багер за да ја спаси Македонија, пак ќе им успее, и пак ќе платат голема цена за тоа!!!

1991-тренди беше да се зема калаш и да се пука по ЈНА! ВМРО ДПМНЕ навиваше за тоа, ставаа блокади на тенковите кои се повлекуваа од земјава, правеа за...

Повеќе