Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

БОМБА НА МИЛЕНКО, ЈА ОТКРИ ЦЕЛАТА ОПЕРАЦИЈА НА ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ГРУЈО ОД СКОПЈЕ ЗА БУДИМПЕШТА: Со помош на Стевчо Јакимовски и Иван Стоиљковиќ, избегал преку див граничен премин со Србија, од таму со помош на агенти на Вучиќ поминал низ Србија во Унгарија!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) По повод 13 роденден, Рамсторе Македонија заедно со Црвен Крст Македонија организираше крводарителска акција под мотото „Рециклирај се, Дарувај Крв„

Повеќе

РУШИМЕ РЕКОРДИ: ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ.МК ВЧЕРА ИМАШЕ 19 ИЛЈАДИ ЧИТАТЕЛИ КОИ КЛИКНАА 85 ИЛЈАДИ СТОРИИ

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕД САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ, ГРУЈО: Какво бегање, ја планирам пак да бидам премиер!!!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Испишуваме историја во македонското јавно здравство, за првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор

Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од ...

Повеќе

ЈАНИ, ПЕТРЕ, ЕВЕ ДОБРИ ПРЕДЛОЗИ - Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни мерки: Намалување на ДДВ-то за парно греење од 18 на 5 посто, воведување повластена месечна карта за ЈСП во зимските месеци, дуплирање на цената за паркингот во центарот на Скопје...

Соопштение ДОМ: Итни мерки против загадувањето на воздухот Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни м...

Повеќе

НИКОЛАС КЕЈЏ Е СПРЕМЕН, САМО НЕГО НИКАДЕ ГО НЕМА!

Повеќе

БЕСКРАЈНО БЛАГОДАРАМ: 13 НОЕМВРИ 1944 МАКЕДОНСКА ВОЈСКА СО ПОМОШ НА БУГАРСЈАТА ВОЈСКА ГО ОСЛОБОДУВА СКОПЈЕ!!!

Страцинско-Кумановската операцияе настъпателна операция на българската армия по време на участието наБългария във Втората световна войнасрещу войски...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Виновни за бегството на Груевски се судиите, не може да се суди притвор за кражба на тегли ајвар, а ваму за тешки криминалци на кои им се запретува затвор од 20 години да шетаат на слобода!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вч...

Повеќе

АЈДЕЕ, ШЕТАНИОТ ФРАЕР ОД ВЕЛГОШТИ ПОВИКА НА НАРОДНА РЕВОЛУЦИЈА ЗА ОДБРАНА НА ГРУЈО ОД ЌОРКА?!

Повеќе

Галичка свадба во трка за награда за манифестација со најголемо влијание на туризмот во Југоисточна Европа - BIG SEE Tourism Award

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ ОД ГРУЈОВИТЕ ВЕРНИ КУРТОНИ: ПАНДОВ БИЛ СПРЕМЕН ДА ЗАГИНЕ ЗА ДА ГО ОДБРАНИ ГРУЈОТА ОД ЌОРКА!

Александар Пандов, кој често ги коментира по медиумите политичките случувања и е поддржувач на политиките на ВМРО ДПМНЕ, на својот ФБ профил на влас...

Повеќе

ВЛАТКО ВАСИЉ СО ДОБАР ПРЕДЛОГ КАЈ МОЖЕ ДА СЕ КРИЕ ГРУЕВСКИ!

Повеќе

ВЛАТЧЕ Е НА ТЕШКИ ДРОГИ, СИ УМИСЛИЛ ДЕКА СЕ БОРИ ПРОТИВ НЕКАКОВ РЕЖИМ, А ЕКС ЛИДЕРОТ МУ БЕГА КАКО ОБИЧЕН МАФИЈАШ КЛОШАР СПАКУВАН У ГЕПЕК НА ГОЛФ ТРОЈКА БЕЗ КАТАЛИЗАТОР

Повеќе

(ВИДЕО) ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ: Колешке Затуровска, со цените кои ги предвиде предходната Влада, автопатот ќе чинеше блузу 700 милиони евра, додека Владата на Заев успеа да заштеди 95 милионии евра!

Повеќе