Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ ПСИХОПАТИ СЕ ДЕЛ ОД БОЈКОТИРАМ: Ванковска мисли дека ја победила Меркел, Апасиев мисли дека има 1,2 милиона гласачи?!

Повеќе

ЗИКОВ: Промашивме чист пенал, ВМРО ДПМНЕ и удри шамар на Македонија и на меѓународната заедница, значи оваа партија продолжува да и нанесува штета на оваа земја!

- Пола ВМРО ДПМНЕ е по судници, а пола им удира шамар на меѓународната и на државата, што ќе се прави со оваа партија не знам... Денеска многу ме ра...

Повеќе

Што може денеска да заклучиме од овој инфарктен ден: Не може ВМРО-ните, Левица, Рубља Шутраците и забеганите од нашите редови толку да ја мразат Македонија колку што ние можеме да ја сакаме и да се носиме со нивните сопки и мајмунарии!!!

Здравите, логичните, разумните, паметните сили во земјава се посилни од оние лудаците, забеганите, баграта. Тоа е денешиот заклучок по овој инфарктен ...

Повеќе

КОНЕЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ДИК СО 98,4% ПРЕБРОЈАНИ ГЛАСОВИ: Гласале 659 768 гласачи, или излезност од 36,86%, од кои ЗА гласале 603.603 гласачи додека ПРОТИВ гласале 37.188 гласачи

Повеќе

БОМБА НА ЕСАД РАХИЌ: Не можам да го разберам дел од македонскиот народ колку е забеган, да се поплукате на подадена рака од претседател на САД и канцелар на Германија, тоа е нешто страшно!

- Да ви дојдат дома еден канцелар на Германија, да ве прими заменик претседател на САД и да ви пренесе порака од самиот Трамп дека сте поканети во Н...

Повеќе

ВАКВИ ДЕСНИЧАРИ И ТРЕБААТ НА МАКЕДОНИЈА: Првиот човек на Граѓанско Демократската Унија-ГДУ, Петар Колев денеска во својот роден град Штип го искористи своето право на глас

Повеќе

КАКОВ РАСИПАН ГАД, БЕТЕР ОД БАЧЕВ И АПАСИЕВ - ГЕРО СЕ ПОФАЛИ НА КАНАЛ 5: Скандалите на владата кои ги открија моите медиуми влијаеа за ниската излезност на референдумот!

- Владава направи тежок договор, и единствен начин тој да поминеше добро на референдумот е ако владееја без грешка, но напротив, тие имаа секој ден ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ: Двата кампови успеаја во своите намери, ИЗЛЕЗИ ЗА извади 600 000 гласови и кампот БОЈКОТИРАМ успеа да ги натера тие 400 000 против да седат дома!

Повеќе

Денеска се докажа на дело старата теза на Фрчковски која ја кажува 30 години: Да му оставевме на овој народ да одлучува на референдум за рамковен договор, територијална поделба, привремена референца и слично, имаше 30 години да тече крв до колена!

Кој е заклучокот од она што се случи денеска? Не го прашувај народот тешки прашања, нема да ти помогне! Ќе те остави како политичар на цедило во тешки...

Повеќе

ЗА НЕШТАТА ДА БИДАТ ПОЈАСНИ: Европска Македонија доби повеќе гласови од победниците на сите парламентарни избори во историјата на независна Македонија. Собранието е на потег, пратениците имаат обврска да ја следат мнозинската волја

Повеќе

СМЕШНИ ВМРОВЧИЊА, МИСЛАТ ДЕКА СО ЛЕГАЊЕ ДОМА И СО ПРАВЕЊЕ АЈВАР ЌЕ ЈА СРУШАТ ВЛАСТА ЗА КОЈА НИЕ 10 ГОДИНИ КРВ ПРОПЛУКАВМЕ, АХ БЕ ГНИДИ ЕДНИ НЕНОРМАЛНИ, ИМА ДА СЕ ИСПОТИТЕ ЗА ДА ЈА СРУШИТЕ ОВАА ВЛАСТ!!!

Како мали џокица замислува политика - ќе си седиме дома, ќе се правиме наудрени, ќе правиме ајвар, ќе гледаме сеир, и ќе ја смениме власта иако добила...

Повеќе

ЗАЕВ НА ПРАШАЊЕ НА КУРТОН ОД АЛФА: Не само што што не размислувам за оставка туку 600 000 народ ми даде задача да ги носам во ЕУ и НАТО и ја нема кај сега да бегам!

- Премиере ќе си дадете ли оставка? го праша еден куртон од Алфа премиерот. - Абе која црна оставка, 600 000 народ ми даде задача земјава да ја нос...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА ФИНАЛНИОТ ПРЕС ПО РЕЗУЛТАТИТЕ ВО 22 ЧАСОТ: 600 000 ГРАЃАНИ НИ ИСПРАТИЈА ЈАСНА ПОРАКА ДА ЈА НОСИМЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО И НИЕ ТОЈ ГЛАС ЌЕ ГО ПОСЛУШАМЕ, ТОА ТРЕБА ДА ГО НАПРАВАТ И ПРАТЕНИЦИТЕ!

Повеќе

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас имале телефонски разговор по завршувањето на гласањето, Ципрас го пофалил Заев за одлучноста и храброста да продолжи со спроведување на договорот

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран заев и Алексис Ципрас имале телефонски разговор по завршувањето на гласањето, наведува грчката новинска агенциј...

Повеќе

ПРВИОТ ЦАЈКАН, ПРВ ГЛАСАШЕ!

Oliver Spasovski Page Liked·5 mins· Ова е историски ден за Р.Македонија и секој од граѓаните треба да биде среќе...

Повеќе