Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА СКОПЈАНИ: Нови 35 еко-автобуси ќе возат низ скопските улици. Европската банка одобри заемот од 10 милиони евра за купување на истите

Автобусите ќе имаат најмодерни мотори со Евро 5 стандарди, и треба да ги заменат старите дизели со Евро 2 стандард. „Проектот има за цел да г...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВА ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА ПРЕМИЕР НА МАЛТА НА МАКЕДОНИЈА, ТАМУ ЖИВЕАТ НАД 10 000 МАКЕДОНЦИ, ЌЕ СЕ ОТВОРИ КОНЗУЛАТ ВО ЛА ВАЛЕТА ЗА НИВНИТЕ ПОТРЕБИ, МАЛТА ЌЕ НИ ДАВА ПОДДРШКА ВО ЕУ И НАТО ИНТЕГРАЦИЈАТА!

Повеќе

АЈДЕЕ - ВМРО ДПМНЕ ГО ОСУДИ БЕГСТВОТО НА ГРУЈО: Со оваа постапка се загрозуваат сите обвинети!

Повеќе

АЈДЕЕ - УНГАРСКИ МЕДИУМИ: ГРУЕВСКИ ЈА ПОМИНАЛ ГРАНИЦАТА ОБЛЕЧЕН КАКО ЖЕНА МУСЛИМАНКА ИЗБЕГЛИЦА ОД СИРИЈА!!!

Повеќе

ПРЕД НАШИОТ ДИПЛОМАТ БУЛДОЖЕР СЕ ИСПРАВА НОВА БИТКА ЗА БИЕЊЕ - НИКОЛА ДИМИТРОВ: ТЕШКО Е ДА СЕ СВАРИ РЕАЛНОСТА ДЕКА ОСУДЕН КРИМИНАЛЕЦ ОД ЗЕМЈА КАНДИДАТ ЗА ЕУ СЕ КРИЕ ВО ЗЕМЈА ЧЛЕНКА НА ЕУ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ИМ ГИ ЗАТВОРИ УСТИТЕ НА СИТЕ МРЧАТОРИ: Вие од мене барате да бидам диктатор како Груевски и да ја злоупотребам полицијата и да менаџирам со судската власт за да го казнам Груевски, нема тоа да го видите од мене!!!

Повеќе

ГДУ СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ

„Очигледно е дека во вашиот владин кабинет не се обрнува посебно внимание на обврските кои произлегуваат од позициите на вашите министри! Може...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА НОВИНАРСКО ПРАШАЊЕ: Не ме интересира какви се чувствата на народот за бегството на Груевски, ќе му дадев отказ на Спасовски ако ја злоупотребеше полицијата без судска наредба за да го следи Груевски!

Повеќе

НОВ СООБРАЌАЕН РЕЖИМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА МЕТЕЖОТ КАЈ ТЦ „СКОПЈЕ СИТИ МОЛ“

Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период...

Повеќе

ТРАМП И ТЕРЕЗА МЕЈ СЕ НАПРАВИЛЕ ЛОМ НА ТЕЛЕФОН

Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко ...

Повеќе

ПОВЕЛЕТЕ ВО ХАЛКБАНК: Станете дел од ексклузивниот клуб на корисници на премиум картички од брендот Mastercard!

Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволно...

Повеќе

УНГАРЦИТЕ ПОЧНАА ДА СЕ ЗАФРКАВААТ СО ГРУЈО И НЕГОВОТО БЕГСТВО!

Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помага...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГОЛЕМ БРОЈ НА СПОРТСКИ И РЕКРЕАТИВНИ МАНИФЕСТАЦИИ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА СКОПЈЕ

Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа пого...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТВ 24: Пред две недели Никола Груевски и Миле Јанакиески биле видени во унгарската амбасада

Повеќе

ПАТОРОТ ДОБРО ИМ ГО НАЧУКА ДО БАЛЧАК - По Јанакиески и Јанкулоска за ТВ21 се огласи и Пешевски: Длабоко сум разочаран од бегството на Груевски

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, т...

Повеќе