Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Успешно заврши „Недела на пивото“ во Веро Центар

Повеќе

АУРОРА ТУРС: Резервирајте на време за новата #СКИ сезона во Боровец!

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: Како им се случи на вмровците толку да забегаат и да станат главната српско-руска инсталација против западните интереси на Балканот?!?!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Според ескалацијата на речникот што е во оптек, се чини дека Христијан Мицкоски ј...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ПЛУСИНФО: НА ЗАЕВ И АХМЕТИ ИМ ПУКНА ФИЛМОТ ОД ВМРОНИТЕ, КРЕНАЛЕ РАЦЕ ОД УБЕДУВАЊЕ НА МИЦКОВСКИ ДА СЕ ГЛАСА ЗА АМАНДМАНИТЕ, ОДИМЕ НА БРЗИ ИЗБОРИ!!!

Заев и Ахмети решиле да не се губи време за преговори со ВМРО ДПМНЕ да гласаат за амандманите од договорот со Грција, очигледно било дека од тоа ниш...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕРВОЗАТА РАСТЕ, ТЕК ЌЕ ИМА ДРАМА И НЕРВОЗА: Портпаролите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ фатија да се расправаат на улица пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ

Повеќе

ПРАВДАТА ПОБЕДИ: Во парничната постапка поведена од Боров Дол ДООЕЛ Радовиш за клевета, донесена е пресуда во полза на политичката партија ДОМ!

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК, СЕ ЈАВИ И ЏЕС БЕЈЛИ: Куртонот Чилиманов, инаку вработен во државната МИА повика американска новинарка да биде силувана во Скопје!

Откако објавата на новинарот Цветин Чилиманов привлече внимание на социјалните мрежи поради повиците за насилство кон негова колешка од странство, М...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ Е СПРЕМНО ЗА ИЗБОРИ!

Повеќе

ВНИМАВАЈТЕ, ВМРОВСКИ БОТОВИ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ, ОВОЈ Е НАЈУПОРЕН!

Повеќе

НОВИ ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ЗА ИЗМАМАТА НАРЕЧЕНА ЛАЈОНЕС И ЛАЈКОНЕТ: Мрежата е забранета во Норвешка, во Грција има затворски казни, во Италија е забранета продажбата на ваучери а во Полска се спрема целосна забрана!

Sase , jas ne sum clen tamu, ama gi pratam zasto me interesira. Cashback kartuckite gi delat besplatno, ama od toa ne videl nikoj air,zasto po ...

Повеќе

БОГОЕВ: Сега е време да покажеме зрелост, волјата на мнозинството граѓани кои го дадоа својот глас ЗА европска иднина да не ја изневериме!

Многу емоции, реакции, очекувања и различни мислења. Најпрво, сакам да се заблагодарам до сите граѓани на Карпош кои излегоа на Референдумот и го д...

Повеќе

СПАСОВ: Треба храброст да се победат и остатоците од режимот на Груевски!

Треба храброст да се победат и остатоците од режимот на Груевски Не е крај на светот. Кој се разбира во политика разбра дека ВМРО ДПМНЕ побегна од ...

Повеќе

АЛО ВЕРНИЦИ, ИМА РАЗЛИКА!

Повеќе

ИМА ЛИ НЕКОЈ РЕШЕНИЕ, ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ СО ВМРОНИТЕ, НАЈГОЛЕМАТА БОЖЈА КАЗНА ЗА МАКЕДОЊА!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ЧОВЕКОТ ШТО ДЕНОВИВЕ ГЛАСНО ГИ УБЕДУВАШЕ МАКЕДОНЦИТЕ ДА ЈАДАТ КОРЕЊА, ШЕТА ПО СВЕТОТ И ЖИВЕЕ КАКО КРАЛ ШИТКАЈЌИ ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА НАРЕЧЕНА КЕШБЕК

Навистина може да му се позавиди на животот кој го живее овие денови Зоран Витанов. Фотки од најубавите летувалишта во светот, светски центри, скапи...

Повеќе