Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Медиумите во Франција му посвет
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануе
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- За Северна Македонија и Албанија ништ
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануел Макр
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Обраќање до јавноста на претседател
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Македонскиот премиер Зоран Заев серио
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Нема што да и се лутиме на Франција
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вонајновата еко-акција, што сесп
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Трамп цело време му се обраќал на ита
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најголемата мака на ВМРО ДПМНЕ е се

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ ГИ ДЕМАНТИРА ГЛАСИНИТЕ: Не сум во преговори со Мицковски за напуштање на коалицијата со СДСМ, имам одлични односи со Зоран Заев

- Никогаш во живот не сум го сретнал Мицковски, не сум се сретнал со никој од раководството на ВМРО ДПМНЕ, демантирам дека сум во некакви преговори ...

Повеќе

ХОРОР ВО АМЕРИКА, МАСОВНИ УБИЈЦИ ПРАВАТ МАСАКРИ ЗА СЛАВА: 10 ЗАГИНАТИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН, ОХАЈО, НЕКОЛКУ ЧАСА ОТКАКО ЗАГИНАА 20 ВО НАПАД ВО ЕЛ ПАСО, ТЕКСАС

Пукањето во Дејтон се случи во областа Орегон, популарна меѓу туристи и локални жители, полна со ресторани и кафулиња. (Фото: Твитер) Десет...

Повеќе

Бектеши: Возилата не мора да се нови од авто-салон за да се добие субвенција од 3.000 евра, но не смее да се поскапи од 12 000 евра!

Субвенции до 3.000 евра и за половни возила кои се со мотори со „Еко 5“ и „Еко 6“ стандард ќе доделува министерството за е...

Повеќе

Албански политичар најден убиен во канал во Амстердам, имал своја лична армија наоружена до заби спремна да војува на Балканот?!

Албанскиот политичар Фестим Лато (43) кој на 21 јули беше пронајден убиен во канал во Амстердам, како што објави холандскиот весник „Телеграф&...

Повеќе

ДОЈДЕ РЕД И РУСИЈА ДА ПЛАТИ ЦЕНА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ: Сибир се уште во пламен, пепелосани животинки и стотици градови обвиени во чад

Во последните 24 часа пожарникарите локализираа десетина пожари на териториja од 3.700 хектари во сибирската република Јакутија, но пожарите и понат...

Повеќе

МАФИЈАТА ГИ ЖИВЕЕ НАЈТЕШКИТЕ ДЕНОВИ: Петорица полицајци приведени, земале денари, евра и алкохол на македонско-грчката граница

Полициските службеници М.М. (50), С.O.(36), Р.С. (41), M.K (37) и Д.Д (41) се приведени и задржани во СВР Струмица, по сознанија дека примал...

Повеќе

ОТКАКО ГИ РЕШИЈА РУДНИЦИТЕ НА РЕД ДОЈДОА КАМЕНОЛОМИТЕ, ПОСЛЕ ЌЕ ГИ ЗАТВОРАТ И ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ - ДОМ: Одземањето на концесиите за каменоломи – спас за Јабланица!

ДОМ ја поздравува одлуката на Министерството за економија и изјавата на министерот, Крешник Бектеши, за одземање на концесиите за ископ на минерални...

Повеќе

СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ ЛИ ЗОШТО НАШИ МЕДИУМИ СЕ УШТЕ ВОДАТ ХАЈКА ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА, ИАКО ТАА ВЕЌЕ НЕ Е ВО ИГРА ЗА ШЕФИЦА НА СЈО?!

Вест на денот денеска е што некој копук ја сликал Катица јанева на плажа во Грција. И сега тоа е вест на денот, како се дрзнала дебелата свиња да и...

Повеќе

Книги од Тричко во улична продажба

Во Антикварницата број 7 на улицата “Македонија”, карши Хотелот “Бристол”, од вторник ќе почнат да се продаваат две книги на...

Повеќе

КОШМАР ЗА МАФИЈАТА И ВМРО ДПМНЕ: Аферата РЕКЕТ наместо да го политички убие Заев, ќе го прочисти и засили?!

Политичарите владеат и паѓаат поради митови. Митови кои се градат со текот на времето, слој по слој се лепат за еден политичар во зависност од тоа к...

Повеќе

МИЛЕНКО ПОЛЕКА ГИ ПРИЗЕМЈУВА ВМРОНИТЕ: Дури и ВМРО ДПМНЕ да се врати на власт, името е завршена работа!

Нема веќе илузии и восклици, да се врати ВМРО ДПМНЕ на власт за да си го вратиме името. На Миленко му е дадена задачата да го спреми членството за т...

Повеќе

Се огласи Фросина Ременски: Со име и презиме стојам зад сите мои постапки кои се позитивни, одговорни и законити, до степен што многу често (до ден денес) пречеле на многумина

Статус на Фросина Ременски: ,,Да не ги оставам во грижи оние од ВМРО-ДПМНЕ кои здушно ме прозиваат на пресови деновиве, пред утрешната скара, продо...

Повеќе

ВИДЕО Рафално пукање во трговски центар во Тексас, убиени 18 луѓе

Повеќе луѓе се убиени во пукање во трговскиот центар Волмарт во Ел Пасо, Тексас, соопштија локалните власти. Осомничените за пукањето се упасени и ...

Повеќе

ГДУ: Во Охрид се наплаќаат лежалки поставени без никакво одобрение

Граѓанско Демократската Унија преку соопштение упати низа критики до охридскиот градоначалник кој велат дека одработува само за партијата и партиски...

Повеќе

ЌЕ БИДЕ ЛИ ЗАЕВ ХЕРОЈ ЗА РАБОТНИЧКАТА КЛАСА: Течат преговорите за пораст на минималната плата, синдикатите за, бизнисот резервиран!

Продолжуваат разговорите на власта, бизнис секторот и синдикатите за ново зголемување на минималната плата. Решението, велат од Владата, треба да би...

Повеќе