Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

ВИДЕО ВО ЖИВО: АМЕРИКАНСКА КОНВЕНЦИЈА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО САЛАТА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА И ТЕВДО, ГЛАВНИТЕ ЛЕВИЧАРИ ВО ВЛАДАТА ОДГОВАРААТ НА КРИТИКИТЕ ЗА ПОКАЧЕНИТЕ ДАНОЦИ: Со реформата во детската и социјална заштита ги зголемуваме социјалните трансфери до граѓаните за 300%, за 20 пати го зголемуваме бројот на деца кои ќе примаат детски и образовен додаток и обезбедуваме социјална сигурност за лицата над 65 години!

Со реформата во детската и социјална заштита ги зголемуваме социјалните трансфери до граѓаните за 300%, за 20 пати го зголемуваме бројот на деца кои...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕГА ЦАР: Абе каков Тито, ја сум Зоран Заев од село Муртино, Струмичко!

Повеќе

АЛО НАЧАЛНИЧЕ, ТИ ЛИ СИ БЕ?!?!

Бреееј, животот си поигра со началникот, затворот и тоа што го чека во иднина толку го смениле личниот опис на началникот што човек не може да го по...

Повеќе

КОЛКУ Е СИЉАНОВСКА ЛИЦЕМЕРНА И РАСИПАНА: Цел живот го посвети на борба против правата на Албанците и ширење паника за нив како опасност за Македонија а сега отиде на средба со Албанскиот амбасадор во Македонија, Фатос Река?!?!

Gordana Siljanovska Davkova April 1 at 11:37 AM· Деновиве имав средби со повеќе амбасадори. На средбите заклучивм...

Повеќе

ФРЧКО ОВИЕ ГИ ВИКАШЕ ТРИ НЕВЕСТЕ ТИКВЕ БРАЛЕ: Која од која поголем националист и АЛБАНОФОБ!!!

Фали само Солзето, Валето Божиновска, Каракамишева и Мирка Велиновска и да биде фешта!

Повеќе

СТЕВО ИМА ПОСТЕРИ И НА АЛБАНСКИ ЈАЗИК, НА ГОГА ТОА НЕ И ТЕКНУВА ЗАТОА ШТО ЗА НЕА АЛБАНЦИТЕ СЕ НАТРАПНИЦИ НА СВЕТАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА

Повеќе

АНАЛИЗА НА КАМПАЊИТЕ НА СТЕВО И ГОРДАНА ОД ДИЗАЈНЕРСКИ АСПЕКТ: ТАПА СЕ И ДВЕТЕ, СТЕВО СО БЛАГО ВОДСТВО!

Повеќе

ФОН УНИВЕРЗИТЕТ Е ЗАОКРУЖЕН СИСТЕМ: Ги едуцира младите, им дава дипломи и им помага да најдат и работа, уште да ги натераат и да се оженат и омажат!

Повеќе

КРЕШНИК ИСПАДНА НАЈГОЛЕМ ФРАЕР, И ПОДАРИ НА СОПРУГАТА НА ЦИПРАС БУКЕТ СВЕЌЕ

Повеќе

ТУРЦИТЕ СЕ ВОЗНЕМИРИЈА ПО ПОСЕТАТА НА ЦИПРАС, МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ТУРЦИЈА ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ: Остануваме посветени на одржување на исклучително добрите односи и на заедничките пристапи за глобалните безбедносни прашања

Повеќе

СДСМ: Мицкоски паѓа се пониско, нема идеа, го принудува подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ да малтретира животни

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЕЛЕМ, МИНОВСКИ: Догодина 2000 семејства ќе користат 10 мегавати струја од сонце, планот е наредните години таа бројка да стаса до 50 мегавати и 10 000 семејства кои ќе користат струја од сонце!

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) СИТЕ СЕ ПРИЈАТНО ИЗНЕНАДЕНИ: ШТИП ДОСЕГА НЕМАЛ ГРАДОНАЧАЛНИК КАКО БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ!

Повеќе

АЈ НЕКА НИ Е СО СРЕЌА, НА МЕСТАТА НА РУДНИЦИТЕ ЗА ЈАГЛЕН КАДЕ ВЕЌЕ НЕМА ЈАГЛЕН ЌЕ СЕ СТАВААТ КОЛЕКТОРИ ЗА СОНЦЕ: Објавен меѓународен тендер за изградба на фотонапонска централа Осломеј

Повеќе