Одберете локација на пристап

Семејството Ковачевски од Битола денес со голема донација во ЈЗУ Клиничка болница Битола. Тие целосно го реновираа машкиот оддел на хирургија и тоа целата санитарија, водовод, обезбедија комплетна опрема за сите болнички соби, средување на ѕидови
Мнистерот за здравство, Венко Филипче, на својот фејсбук профил реагираше на обвинувањата на ВМРО ДПМНЕ според кои уништен е инсулин со цел да се отвори нов тендер. Колку повеќе ВМРО-ДПМНЕ се обидува да манипулира, толку повеќе вистината излегува
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ----------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ЕКОНОМИСТ: Мојот најголем проблем како политичар е што ние како луѓе брзо се навикнуваме на подобриот живот и брзо забораваме како се живееше во земјава пред неколку години!

Повеќе

БРАВО: Отсега на банкоматите на Комерцијална банка можете да подигнете и банкноти од 100 денари

Земете точно колку што ви треба! Отсега на банкоматите на Комерцијална банка можете да подигнете и банкноти од💯денари. За почеток банкнотите од 1...

Повеќе

ЦЦЦЦ, СЕ ПРЕТЕРА КУРТОН НОВИНАРСТВОТО - ГЕРО ПОБРЗА ДА ЈА СПРЕМИ ЈАВНОСТА ПРЕД ДОБИВАЊЕТО ДАТУМ: ТОА ЌЕ БИЛО ГОЛЕМ ПОРАЗ ЗА ЗАЕВ И СДСМ И ДУИ?!?!?!

Добивањето датум за преговори од ЕУ и старт на преговорите ќе било голем пораз за Заев, СДСМ и ДУИ?!?! Ова во најновата колумна го пишува најновиот ...

Повеќе

БРУТАЛНИ КЛЕВЕТИ ОД МИЛЕНКО КОН ДЕДО НАУМ, ВРЕМЕ Е И СТРУМИЧКИОТ ВЛАДИКА ДА ГО ПОВИКА НА ПОМОШ И СУДОТ НА ОВОЈ СВЕТ НЕ САМО НА ОНОЈ СВЕТ

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ: ЧУДО СЕ СЛУЧИ НА ТЕЛМА, ДЕН ДОНЧЕВ МОРАШЕ ДА ГИ УБЕДУВА ЛУПЕВСКА И ДОКТОРОТ ОД ВМРО ДПМНЕ ДЕКА ЖАН МИТРЕВ Е ДОБАР КАРДИО ХИРУРГ!

- Абе луѓе, Жан Митрев е кардио-хирург од светски квалитет, светот не познава детски кардио-хирург, тој што е кардио-хирург тој оперира од нула до 1...

Повеќе

Нова: Помпео во Македонија носи јасна порака за Москва, Брисел, но и Скопје

Американскиот државен секретар Мајк Помпео доаѓа да ја одбележи Македонија како дел од јужното крило на НАТО. Со оваа посета завршуваат сите дил...

Повеќе

БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Комплетно реновирана Итната медицинска служба во Битола!

Попладнево во посета на Битола дојде министерот за здравство Венко Филипче, кој заедно со градоначалничката на Битола Наташа Петровска и директорк...

Повеќе

БОМБА НА ДЕН ДОНЧЕВ НА ТЕЛМА: Претходната власт цели 10 години му дала 50% поголеми квоти на Зегин за да растура на пазарот, ние таа неправда ја исправивме!!!

- Претходната власт му дала на Зегин над 50% поголеми квоти цела една декада, збориме за милиони евра годишно повеќе предност на пазарот, ние таа не...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ЛУПЕВСКА ПАК ЗАСТАНА НА СТРАНА НА МАФИЈАТА - ЈА БРАНЕШЕ ДИЈАМЕД, ФИРМАТА НА КУМОТ НА ГРУЕВСКИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦИПРАС ВО СКОПЈЕ: ГИ ПОРАЗИВМЕ НАЦИОНАЛИСТИТЕ ОД ДВЕТЕ ЗЕМЈИ, ЕУ МОРА ДА ЈА НАГРАДИ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ХРАБРОСТА И ЗРЕЛОСТА!

Повеќе

БРАВО, ДОБРИ ВЕСТИ И ОД ФРАНЦИЈА: На 15-ти октомври јасна и суштинска одлука за Северна Македонија, мораме да ја поздравиме храброста на владата која направи историски чекор!!!

Францускиот државен секретар за европски прашања Амели де Моншалан при обраќањето пред Парламентарното собрание на Советот на Европа што се одрж...

Повеќе

ОВАА ФОТКА ТРЕБА ДА БИДЕ НОВО ЗНАМЕ ЗА ЗЕМЈАВА!

Повеќе

БОМБА НА ДЕН ДОНЧЕВ - ПАРИТЕ ОДАТ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА НАРОДОТ: Буџетот на Фондот во 2020 година за 100 милиони евра поголем од оној во 2018-та

Има пари за последната мерка со која се укинуваат квотите за лековите, рече директорот на Фондот за здравство Ден Дончев во вечерашната „Топ т...

Повеќе

„Еуромакс“ ќе се жали, најавува и меѓународна арбитража за рудникот Иловица

Компанијата „Еуромакс Рисорсис“ ќе се жали на суд на одлуката на владината комисија, откако Државната комисија за одлучување во управна ...

Повеќе

ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ - НОВИНАРИШТЕ, ШМЕКЕРИШТЕ, ЈЕБАЧИНА

Повеќе