Одберете локација на пристап

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о
-Денеска од страна на комисијата за евалуација ACES Europe, градот Куманово беше прогласен за град на Спортот за 2019 година. Остваривме средба со комисијата, а потоа имаше посета на неколку спортски настани и објекти, како и центарот за деца со п
Сега кога затворот Шутка е полна со големи сомови - олигарси и началници, брат Љубе барал од Заев да го стави директор на затворот Шутка, дознава Мактел од неофицијални извори. Заев не ја прифатил таа идеја, му рекол, брату, дај донеси некоја стра

ЛЕВИЧАРСКИТЕ БАРДОВИ ОРДАНОВСКИ, ФРЧКОВСКИ, НАЈЧЕВСКА И ГЕРО ВО ТОТАЛНА ХИСТЕРИЈА: БАРААТ ЗАЕВ И СПАСОВСКИ ВО СТИЛОТ НА КОЛИШЕВСКИ И РАНКОВИЌ ДА ЈА ВРАТЕЛЕ УДБА, ОЗНА И ПОЛИЦИЈАТА ДА ЗНАЕЛА СЕКОЈ ШТО НАМЕРА ИМА И НИКОЈ ДА НЕ СМЕЕ ДА ПИСНЕ И ДО ТОАЛЕТ ДА ОДИ БЕЗ ЗНАЕЊЕ НА МВР И ДБК?!

Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, пол...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СЕ НАМЕРАЧИЛА ЗА 2 ГОДИНИ ДА ГО НАМАЛИ ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ ЗА 50%: НАМАЛУВАЊЕ НА ДДВ ЗА ПАРНО ГРЕЕЊЕ ОД 18 НА 5 ОТСТО И НОВ ЗАКОН ЗА ИНДУСТРИСКИ ЕМИСИИ СЕ ДЕЛ ОД МЕРКИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна среди...

Повеќе

Скопјани се плашат: Кучињата скитници ги има и во центар на градот и низ населбите, се почесто напаѓаат, а нивниот број е се поголем

-Секое утро се мислам пред да појдам на работа и се плашам дали на постојката ќе има кучиња, дали некое ќе ме нападне. Секој ден ги има се повеќе и ...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ГО ТОРПЕДИРА ВМРО ДПМНЕ СО НЕЗГОДНИ ПРАШАЊА: Што правел Мицкоски во Будимпешта и Белград, дали тие посети имаат врска со бегството на неговиот ментор Груевски?

Повеќе

ШОК ЗА ВМРОНИТЕ - ТРАМП МУ ИСПРАТИ ПОРАКА НА ОРБАН: ВРАТИ ГО ГРУЕВСКИ ВО МАКЕДОНИЈА ДА СИ ОДЛЕЖИ ЗАТВОР!!!

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во свој...

Повеќе

СТОРИИТЕ НА МАКТЕЛ СЕ ПОТВРДИЈА: ОЈО ОТВОРА ИСТРАГА ЗА УЛОГАТА НА КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ И АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ ВО БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ!

Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Ник...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО ЈСП, НА ОВОЈ АВТОБУС ДА МУ ЗАЛЕПИТЕ НАЛЕПНИЦА ВО ВИД НА ЧОВЕЧКИ ЧЕРЕП СО ДВЕ КОСКИ

„ЕКО“ автобус на #ЈСП, со #ЗЕЛЕНА налепница ќе се вози. pic.twitter.com/MLnG2BSflQ — Seir MK (@Seir_mk) November 15, 2018

Повеќе

(ВИДЕО) КОИ СЕ САМО ОВА ЛУДАЦИ: Церемонијата на кревање знаме на граничарите на Индија и Пакистан е тотално откачено до коска

This India-Pakistan border ceremony is just awesome! So, who did it better? pic.twitter.com/aXia8Sb8pu — RT (@RT_com) November 14, 2018

Повеќе

Во тек е StartUp Europe Summit во Софија #ses18 каде се презентираат ЕУ и светските трендови и политики за иновации и технолошки развој. Делегацијата на Влада на Република Македонија е предводена од премиерот Zoran Zaev, а во неа учествува и директорот на #ФИТР, Jovan Despotovski

Повеќе

АЈДЕЕ, И ЖИЖИ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО, БАРА ОСТАВКА ОД ОРБАН!

Повеќе

АДИНГ: Во пресрет на 70 години Градежен Факултет и 50 години Адинг, нашата компанија денес беше домаќин на потпишувањето на договор за соработка помеѓу Градежен Факултет и ИЗИИС, двете членки на УКИМ, Скопје и АДИНГ АД, Скопје

ADING Нашата компанија денес беше домаќин на потпишувањето на договор за соработка помеѓу Градежен Факултет и ИЗИИС, дв...

Повеќе

(ВИДЕО) ОРБАН НА НОВИНАРСКО ПРАШАЊЕ ЗА ГРУЕВСКИ: Не ме прашувајте мене, туку правниците, ова е правно прашање а не политичко!

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан, на новинар од унгарската телевизија „24“ за азилот на Груевски му порача одговор да побара кај правн...

Повеќе

И НА ВМРОНИТЕ КОНЕЧНО ИМ СВЕТНА СИЈАЛИЦАТА ЗА ГРУЈО: Аве овој изгледа цело време не лажел?!

Повеќе

ДЕМАНТ од Национален сојуз на слепите на Република Македонија: В.Д директорката на НУБ, Сенка Наумовска направи многу штета за слепите лица

Почитуван г-дин Ивановски, Се надеваме дека овој наш допис ќе го објавите во целост, за кој апсолутно стоиме на секој единствен кажан збор. Се ч...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ДЕЦЕНИСКИ ТРАНС, ДОЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ ОТРЕЗНИМЕ ОД ДРОГАТА - ШЕФОТ НА МАКЕДОНСКИОТ ПРЕГОВАРАЧКИ ТИМ СО БУГАРИЈА: Не е вистина се што сме учеле во македонските учебници по историја!

Повеќе