Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерката Царовска за Гаранцијата за млади: Се намалува процентот на невработени млади, но значајно е да ги чуеме искуствата од спроведувањето на мерката за да биде подобра

Повеќе

(ВИДЕО) ДУША МИЛА НАПАТЕНА - МИЦКОВСКИ НА ТВ ТЕРА: Животот кој го вети Заев за нас во ВМРО ДПМНЕ е пекол!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, КОЦЕ ВИКА ДЕКА КУЌАТА И ПЛАЦОТ МУ ГИ КУПИЛА БАБА МУ!

Браво за Коце. Си купил фирма со огромна куќа и плац за 1.000 евра! pic.twitter.com/GIA58T0WOu — Seir MK (@Seir_mk) April 9, 2019

Повеќе

Телото на Александар Захариев го пронашле лекарите од Брзата помош – полицијата ќе истражува кој се јавил

Телото на Захариев го пронашле лекарите од Брзата помош – полицијата ќе истражува кој се јавил Телото било пронајдено од Итната мед...

Повеќе

СРАМНО, СИТЕ СЕ ШОКИРАНИ - ЗА КОЛКУ ЛИ СЕ ПРОДАДЕ НА МАФИЈАТА - ГЕРО ГИ ЗАПРЕПАСТИ СВОИТЕ ФАНОВИ: ВРЕМЕ Е БОМБИТЕ НА ЗАЕВ ДА СЕ ФРЛАТ ВО ЃУБРЕ?!?!

Имаме новинар, уредник, кој јавно повикува докази против мафија да се фрлат во ѓубре?!?! Доволно било малтретирање на народ на преки суд каде кадиј...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Сум учел од големи политичари, сум бил директен сведок на многу драматични настани од поновата историја, време е да тргнеме напред и да не дозволиме некој да не кочи или да не враќа назад!

Не смееме да ја испуштиме оваа можност да избереме сигурна иднина за нас и нашите деца. #ЗаедноНапред pic.twitter.com/brKq4Ck4jS — Stevo Pend...

Повеќе

Таткото на Фросина за Макфакс: Ако нема правда за моето дете, тогаш јас ќе ја земам во свои раце

„Или ќе има правда за моето дете или ќе станеме Див Запад, па секој ќе се снаоѓа како умее и знае, ќе си ја зема правдата во свои ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Вистинскиот автомобил - Новиот Peugeot 508 за вистинскиот маж Никола Ристановски

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ ПСИХОПАТИ ИМА НА СВЕТОТ - Шокантно признание на медицинска сестра: Имам заменето околу 5000 бебиња

Елизабет Мваве е медицинска сестра која признала дека од забава, во текот на 12 години, додека работела во болницатаThe University Teaching Hospital...

Повеќе

(ВИДЕО) ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР СПОРЕД КОЈ Е СНИМАН И ФИЛМ: Еве како никогаш да не се откажувате од вашите соништа

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како се вадат охридските бисери од школки

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ШТИП: НОЌЕСКА СЕ ОБЕСИ СИНОТ НА ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛЧО ЗАХАРИЕВ, СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО ЗАХАРИЕВИ

Мактел дознава дека ноќеска во викендица во Делчево се обесилАлександар Захариев,23 години, синот на екс градоначалникот на Штип, Илчо Захариев. Ве...

Повеќе

Пендаровски во Шуто Оризари: Политичарите не смеат да говорат за ромските права само на Денот на Ромите

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат на граѓаните и на 30 политички партии денеска, на Меѓународниот ден на Ромите беше на трибина во...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО СЕ ПРАВЕШЕ НАЈДОБРИОТ АНИМИРАН ФИЛМ НА СИТЕ ВРЕМИЊА, КРАЛОТ ЛАВ

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ И РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ЗАЕДНО ОД ВРАТА НА ВРАТА

Повеќе