Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

МОДОМ: Зелена зона во Центарот на Скопје

Повеќе

Телевизија 24 е по четврти пат добитничка на #STUBRAND признанието, оваа година меѓународно доделена од Stubrand Macedonia и од Stubrand Adria, за телевизија со најголема доверба кај студентите!

Телевизија 24е по четврти пат добитничка на#STUBRANDпризнанието, оваа година меѓународно доделена одStubrand Macedoniaи одStubrandAdria, за телевизи...

Повеќе

БОЖЕ БОЖЕ, ЗЛАТО БЛЕШТИ ЌЕ ТЕ ОСЛЕПИ: Министерот Едмонд Адеми го осети раскошот на палатата на забеганиот диктатор Чаушеску каде сега е сместен парламентот и владата на Романија

Edmond Ademi‏Verified account@ademie25m25 minutes ago Денес на средбa со пратеничката на Македонската заедница во Романскиот парламент ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВТОРА СЕЗОНА НА ПЕЧАТ НА НЕДЕЛАТА, ЕМИСИЈА НА САШО ОРДАНОВСКИ НА 1 ТВ

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ КАЈ ВМРОВЦИТЕ - ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ОТКРИ: Деновиве полицијата по налог на ОЈО упаднала во домовите на петнаесет членови на ВМРО ДПМНЕ вмешани во настаните на 27-ми април!!!

Дел од објавата, цитираме: На последниот протест пред владата само споменав, но денес пишувам подетално за работите кои не ги ветија, но ги оства...

Повеќе

АЈДЕ ЖЕНСКИ, ПА ДА ВЕ ПЕЕМЕ ВО ПЕСНИ: СЈО ЌЕ ГО ГОНИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ!!!

Министерството за правда го објави нацртот на предлог-законот за Специјално јавно обвинителство во кој промени во однос на надлежностите за кривич...

Повеќе

(ВИДЕО) МАЈКО МИЛА МАЈЧИЦЕ ЈАКА МУ ДУША НА ПРЕМИЕРОТ: Заев на дебата за судските реформи со адвокатите на мафијата Војо Превара и Караџоски на покана на куртонскиот брачен пар Ристеска и Жидас Даскаловски?!?!

Режиските куртони Жидас Даскаловски и Марија Ристеска поседуваат институт ЦПРМ кој организирал дебата за реформите во судството на која присутни се ...

Повеќе

ИЗГЛЕДА ВАЛЕНТИНА БОЖИНОВСКА Е ВРАБОТЕНА ВО ПАРТИЈА ЗА ПИШУВАЊЕ НА ГОВОРИ НА ЛИДЕРОТ

Повеќе

ИМА ЛИ НЕКОЈ НА КОЈ УШТЕ НЕ МУ Е ЈАСНО КОЈ ЌЕ БИДЕ ИДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА?!

Повеќе

СРАМ ЗА НАЈГОЛЕМИТЕ ПАТРИОТИ, ДОДЕКА ВЛАТЧЕ СЕ СЛИКА СО АМЕРИЧКИ КОНГРЕСМЕНИ: ВМРО ДПМНЕ И КРЕМЉ НА ИСТА БРАНОВА ДОЛЖИНА, КАКО ДА СЕ СИНХРОНИЗИРАНИ ДО НАЈСИТЕН ДЕТАЉ!

Повеќе

ФИЗИБИЛИТИ СТУДИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАРОТ НИКОЛА КАРЕВ, ОД БУЛЕВАРОТ СЛОВЕНИЈА ДО ОБИКОЛНИЦАТА

Во просториите на Град Скопје денеска беа презентирани физибилити студијата и идејниот проект за изградба на булеварот Никола Карев, на потегот од к...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПЛАНОТ НА 27-МИ АПРИЛ БИЛО ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ СТЕПААТ СО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ДУИ, И ПОСЛЕ НАРОДОТ ДА ВЛЕТА ВО СОБРАНИЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕРО ГОШЕВ РАСПАЛИ ВО СОБРАНИЕ, НИ ГИ ЗАТВОРИ УСТИТЕ НА СИТЕ ШТО СМЕ ПРОТИВ ПРОПОРЦИОНАЛНИОТ ДАНОК

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА СО ИДИОТИЗМОТ ДО НЕПОДНОСЛИВИ ОПАСНИ РАЗМЕРИ: Продолжува со нападите кон медиумите, неговите фанови се закануваат со бомби кон нив, евакуирано студиото на CNN во Њујорк!

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Еден од бодигардите на Груевски алармирал дека паторот се понаша сомнително!

Повеќе