Одберете локација на пристап

Во однос на одливот на кадри продолжуваме со нашите политики за инвестирање во човечкиот капитал после зголемувањето на платите и дежурствата на здравствените работници минатата и оваа година продолжуваме и натаму. Во овој момент се прават пресмет
Системот на Бирото на јавни набавки исфрлидоговорвреден околу 580.000 евра, пари кои ќе бидат потрошени за одржување на скопските фонтани од проектот Скопје 2014, објави360 Степени.Јавната набавка ја спровеле ЈП „Водовод и канализација“
Учениците кои конкурираат за упис во средно образование, во скопската гимназија „Орце Николов“ нема да полагаат приемен испит, туку сите ќе бидат распределени во деветте постоечки паралелки. „Сите одлични ученици кои са
Бизнисменот Сеад Кочан беше првостепено осуден на 6 години затвор, а Апелација му ја намали казната на 4 години и 8 месеци. - Сеад Кочан пред Основнито кривичен суд (Фото: СДК.МК) Бизнисменот Сеад Кочан има упатен акт да се јави во казнено
Недонесениот Закон за Јавното обвинителство,со кој требаше да се регулира работата на СЈО, не е пречка земјата да добие датум за преговори, но затворањето на тоа прашање е битно за владеењето на правото, потенцира премиерот Зоран Заев, најавува
Пензискиот систем во земјата е стабилен и за првпат после долги години се исплатија пензии без задолжувања, истакна денеска министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, која учествуваше во работата на 11-тата средба на директорите на пе
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија. На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто с
Туф, туф, Боки 13-ка бил фрик, трошел многу пари на кондури. Носел сомнителни пари од Србија?! А што, Стојменов и Ѕинго да не се поарни? Они не возат поршиња, немаат хациенди на Водно на кои може да им позавиди и Рокфелер? Па Ѕинго Мали уште во 199
„Преку Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2019 година овозможивме директна финансиска поддршка на микро,мали и средни претпријатија, во вкупен износ од 21 милион денари преку кофинансирање на 70% од докажаните трошоци
Став на претседавачот на НК на ГДУ. Ѓорѓи Трендафилов Па шта си ти? Од 25 министри и 15 министерства, 43 органи во состав, секретаријати и национални координатори, самостојни органи, управни органи и организации, не е за изненадување што кај пове
Да прашам, срамежливо, ако смеам: Дали е влезот на оваа држава во ЕУ работа само на власта? Оти, за НАТО видовме. Барем за ЕУ малку помош?! Може ли опозицијата, освен што седи на маргините и по цел ден само јаде гурабии за домашна употреба, намест
Националниот координатор за гранично управување при Владата на Република Северна Македонија, Владимир Пивоваров и Билјана Муратовска, генерална секретарка на Асоцијацијата на превозници „Макам Транс“- Скопје, денеска во присуство на зам

СТЕВО И ГОРДАНА ЖЕСТОКО СЕ ЗАПУКАА ЗА ЦРНАТА КАМПАЊА: Стево бараше извинување за срамниот спот, Гордана се жалеше за фејсбук навредите од Ѓорѓи Спасов

Гордана: Има многу нефер и црна кампања против мене. Стево: Молам?!?! Па вие имате пуштено спот со навреди лично против мене?! Гордана: А Ѓорѓи Сп...

Повеќе

(ВИДЕО) Османи на големиот грѓански митинг: Пендаровски е симбол на внатрешната инетргација и затоа ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во лошо

Повеќе

АКО СЕ ВРАТИ ВМРО НА ВЛАСТ, ОВАА ЗЕЛКА ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ!!!

Повеќе

СТЕВО ДЕТОНИРА БОМБА НА СИТЕЛ: СИЉАНОВСКА ЈА ИЗМАМИЛА ДИК СО ФИНАНСИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ, НЕ ПОДНЕЛА СТАВКА ЗА МЕДИСКО ПРЕЗЕНТИРАЊЕ!

- Сиљановска се пофали дека три пати помалце пари потрошила од мене, а во извештакјот до ДИК не поднела ставка за медиско преставување. Кога ќе го п...

Повеќе

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА СИЉАНОВСКА НА СИТЕЛ: СВАРОВСКИ СУДСТВОТО Е ПОЛИТИЧКА ФЛОСКУЛА, НЕ ПОСТОИ!

- Ама доста со тие политички флоскули за Сваровски Судството, тоа не постои, тоа е политичка измама на СДСМ! Сиљановска шокираше цела јавност на ду...

Повеќе

АЈДЕЕ, НА СИЉАНОВСКА НЕ И БИЛО ЈАСНО КОЈ ПРИСЛУШКУВАЛ?!?!?!

- Мене уште не ми е јасно кој прислушкувал, СЈО не ни го одговори тоа прашање, мене уште не ми е јасно ништо околу тоа! Сиљановска која тера кампањ...

Повеќе

Наумче Мојсовски: Стево е играч кој ќе го остави срцето на терен за подобро утре

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека...

Повеќе

БЛЕРИМ РЕКА СИТЕ ГИ РАЗОЧАРА: СЕ ОДНЕСУВА КАКО КОРИСЕН ИДИОТ ЗА ВМРО ДПМНЕ, СТО ПАТИ Е ПОЛОШ ОД СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД ДУИ!!!

Однесувањето на Блерим Река во дебатите е комично! Донекаде и трагично! Тој е полош од сите политичари на ДУИ! Затоа што ДУИ беше блиска со ВМРО...

Повеќе

СТЕВО ЈА ОТЕПА СИЉАНИЦА НА МТВ: Професорке владата во која вие бевте министер во 1993-та донесе одлука за влез во ООН под референцата ФИРОМ, вие потоа си останавте министер уште 2 години?!

- Професорке во средината на 1993-та, владата во која бевте министер донесе одлука за влез во ООН под референцата ФИРОМ, вие тогаш си останавте мини...

Повеќе

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА ОРИЃАНСКИ И БЕНИ ШАЌИРИ ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА

Arben Beni Shaqiri 20 Април/20:30чСо Ориѓански и пријателитеМакедонска ФилхармонијаБилети во Југотон и Купи Карти За СеСе...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН КАМБЕК: По 10 години и многу лични пехови и скандали, Тајгер Вудс пак стана светски шампион во голф!

43 годишниот голфер Тајгер Вудс по цели 14 години повторно е светски шампион во голф по победата на мастерсот во САД. Му требаше цела една декада з...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОВО ПРЕВАРА ЗА НОВАТА ЛИМУЗИНА БМВ ОД 40 000 ЕВРА: Голема работа, па јас имам дома Мерцедес дупло поскап, ова БМВ е брука за судија од мојот калибар!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ РАСПАЛИ ПО МИЦКО И СИЉАНИЦА ОД ТЕТОВО: ИЗГУБЕНИ СЕ КАКО ВО ПЕСНАТА СТЕНЏЕРС ИН Д НАЈТ!

Повеќе

СИРОТА ЖЕНА: НОВ ГАФ НА СИЉАНОВСКА, НА ДЕБАТАТА НА МТВ ГИ ПОМЕША МИЛИОНИТЕ СО ИЛЈАДИ ЕВРА, ПА ЗБУНЕТО ГЛЕДАШЕ ВО ПЕНДАРОВСКИ ЗА ДА ЈА ПОПРАВИ?!?!

- Велат сме имале рекордни странски инвестициии во висина од 640 илјади, не, милиони евра... Сиљановска се збуни па гледаше во Стево за да и помогн...

Повеќе

(ВИДЕО) МОЌЕН ГОВОР НА ПЕНДАРОВСКИ ПРЕД 200 000 НАРОД, СПЛОТЕНИ МАКЕДОНЦИ, АЛБАНЦИ, ТУРЦИ, РОМИ, ТОРБЕШИ, ВЛАСИ ИТН: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

Повеќе