Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

САМО СРБИТЕ СЕ БЕТЕР ОД НАС: МИНИСТРИ И ПРАТЕНИЦИ ОД ВЛАСТА ВО СРБИЈА ЌЕ ШТРАЈКУВААТ СО ГЛАД ДОДЕКА НЕ ПРЕСТАНАТ ПРОТЕСТИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин утре во 11.55 часот ќе почне штрајк со глад. (Фото: Српско МО) Српскиот министер за одбрана А...

Повеќе

АЈДЕЕ, ГЕРО РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: ВЛАСТА ГО ИМА ОРГАНИЗИРАНО БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ЗА БУДИМПЕШТА!

- Не верувам дека Груевски избегал без помош од власта на Заев и Ахмети. Не мислам дека е тоа можно. Е сега не сакам да верувам дека Заев и Ахмети м...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: СТЕВО ПРЕД МЛАДИТЕ ВО КОЧАНИ - ЈАС ВО НУДАМ СИГУРНА ИДНИНА, ГОРДАНА ВИ НУДИ КОНФЛИКТИ И ХАОС

Stevo Pendarovski‏@SPendarovski3h3 hours ago Прекрасна дружба со младите од Кочани денес Јас им нудам сигурна иднина, подобро образование и...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН НАСТАП НА ГЕРО КАЈ ЈАНКО БУРЕК: ПРОЦЕСИТЕ НА СЈО ПРОТИВ ВМРОВЦИТЕ СЕ НИРНБЕРШКИ ПРОЦЕС, СЈО ВРШИ ПОЛИТИЧКИ ЛИНЧ ВРЗ ВМРОВЦИТЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Анкета: Што мислат Охриѓани за кандидатот за градоначалник на Охрид, Михаил Трендафилов- Нанче?

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ВО КАКВА СОСТОЈБА ГО ЗАТЕКЛЕ ВЛАДИНИОТ АВИОН ПО ПАДОТ НА ВМРО ДПМНЕ ОД ВЛАСТ

Повеќе

ЈАКА МУ ДУША НА ЗАЕВ, ГИ РЕШИ БУГАРИЈА И ГРЦИЈА, СЕГА ОД НИГДЕ НИКАДЕ ЕРДОГАН МУ ЗАСТАНA НА ПАТОТ: Турција бара екстрадиција на медиумски работници и невладини активисти, македонските власти се уште одлучуваат

Од Министерството за правда велат дека e во тек постапка за екстрадиција на 15 лица, на барање на Турција поради поврзаност со организацијата ФЕТО н...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ЈА ПОКАЖА И СВОЈАТА СМЕШНА СТРАНА КАЈ ЖАРЕ ЕДЕН НА ЕДЕН: Ќе ја гурам државата напред, човек што има Југо навикнат е да гура

Ќе ја гурам државата напред, човек што има Југо навикнат е да гура 😂 Недела, во 18:30 часот, гледајте го целото интервју. pic.twitter.com/dGHRrSYI6...

Повеќе

Меј: Апсењето на Асанж покажува дека никој не е над законот

Британската премиерка Тереза Меј го поздрави денешното апсење на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и оцени дека тоа покажало оти никој не е над з...

Повеќе

Петгодишно девојче се удави во Маркова Река додека било на свадба во Батинци

Петгодишно девојче вчера се удави во водите на Маркова Река. -На 10 април 2019 во 15.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на стари...

Повеќе

СВЕТСКИ НАСТАН ДЕНЕСКА: По седум години криење во амбасадата на Еквадор во Лондон, денеска е уапсен основачот на Викиликс, Џулиан Асанж

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја ...

Повеќе

ВУЧИЌ ГО НАДМИНА ГРУЕВСКИ: СВОИТЕ МЕДИСКИ КУРТОНИ ГИ ПРАЌА ЗА АМБАСАДОРИ ВО МЕТРОПОЛИ КАКО МОСКВА!!!

Српската влада донесе одлука за испраќање како амбасадор во Русија на скандалозниот новинар и актуелен пратеник од партијата на претседателот Алекса...

Повеќе

БОМБА НА ЏАБИР ДЕРАЛА: Нема да имаме кристално чисти избори како што посакува Заев, затоа што немаме кристално чисти избирачки списоци!

- Ние во ЦИВИЛ имаме една битка со ДИК во врска со избирачките списоци, ние велиме дека списоците не се прочистени, ДИК вели дека се прочистени и то...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Стево и Заев прават голема грешка во оваа кампања!

- Заев и Стево недоволно ги објаснуваат придобивките од НАТО и ЕУ, тоа треба да се повторува секој ден и на секој настап, народот брзо заборава и ле...

Повеќе

СТЕВО: ГОРДАНА МЕ РАЗОЧАРА, НЕ ОЧЕКУВАВ ОД НЕА ТАКОВ НИЗОК УДАР, МИ ДОЛЖИ ИЗВИНУВАЊЕ

- Потпишавме кодекс за фер кампања и фер избори, професори сме со децении и се познаваме, и не очекував од тимот на Сиљановска да направат таков сра...

Повеќе