Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

СДСМ ВОДИ И НА ИЗБОРИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ОХРИД

Кандидатот за градоначалникот на Охрид од редовите на СДСМ Констатин Георгиески води во трката за нов градоначалник на Охрид според досега преброени...

Повеќе

СТЕВО: Ви благодарам на сите кои изразивте став на овие избори. Ве повикувам сите да излеземе масовно на 5 мај. Следува уште поголема победа во втор круг

Stevo Pendarovski Page Liked·36 mins· Ви благодарам на сите кои изразивте став на овие избори. Ве повикувам сите...

Повеќе

Зекири: Горчлива победа, време е за одговорност на функционери на СДСМ и на дел од албанската елита

Потпретседателот на СДСМ и пратеник од редовите на оваа партија, Мухамед Зекири, по денешниот прв круг од претседателските избори му ја честиташе по...

Повеќе

Победа на Пендаровски во Струмица, Карпош, Куманово, Кр.Паланка, Делчево, Берово, Дојран, Дебар, Сарај…

Во првиот круг, заедничкиот кандидат Стево Пендаровски извојува победи во Струмица, Куманово, Крива Паланка, Карпош, Центар, Делчево, Берово, ...

Повеќе

И ВО БУДИМПЕШТА СЕ СЛАВЕЛО ЈАКО, БРАВО НА СИТЕ ШТО ОСТАНАВТЕ ДОМА, СЕДЕТЕ ДОМА И НА 5-ТИ МАЈ ПА ПОСЛЕ ОТУГО ОЛЕЛЕ...

Повеќе

ЗАЕВ: ВЕРУВАМ ДЕКА ОНИЕ КОИ ГЛАСАА ЗА РЕКА СЕ ОДГОВОРНИ ГРАЃАНИ И ЌЕ ГО НАПРАВАТ ПРАВИЛНИОТ ИЗБОР ВО ВТОРИОТ КРУГ!

- Верувам дека оние кои гласаа за Река се одговорни граѓани и ќе го направат вистионскиот избор во вториот круг. Исто така ги поканувам тие што не г...

Повеќе

БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: ПОБЕДИВМЕ ВО ПРВИОТ КРУГ, ЌЕ ПОБЕДИМЕ И ВО ВТОРИОТ КРУГ, ВИ БЛАГОДАРАМ НА СИТЕ ШТО ГЛАСАВТЕ ЗА МЕНЕ!

- Победивме во првиот круг, ќе победиме и во вториот круг. Победи концептот за едно општество за сите, заедно напред. Ви благодарам на сите што глас...

Повеќе

ШТО ПО ЃАВОЛИТЕ НИ СЕ СЛУЧИ ВЧЕРА?!?!

Неверојатен шокантен резултат од денешните претседателски избори. Просто не ми се верува што направи денеска народот во земјава. Имаше двоен момент,...

Повеќе

НЕВРОТИЧЕН ФИНИШ: На 95% преброени гласови предноста на Стево падна под 1000!!!

Повеќе

ШОКАНТЕН ПРЕС НА СИЉАНОВСКА: ЈАС И РЕКА ГО ПОБЕДИВМЕ СТЕВО, СМЕТАМ НА ГЛАСОВИТЕ НА РЕКА ВО ВТОРИОТ КРУГ?!?!?!

- Јас и Река го победивме Стево, затоа што и обајцата настапувавме опозициски, па така сметам на гласовите на Река во вториот круг, и двајцата се бо...

Повеќе

ТЕНЗИЧНО И ДРАМАТИЧНО ВО ФИНИШОТ: НА БЛИЗУ 700 ИЛЈАДИ ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ, ПРЕДНОСТА НА СТЕВО ПРЕД ГОРДАНА ПАДНА НА САМО 2000 ГЛАСОВИ!

Повеќе

Штабот на Река: Малата излезност покажува дека една четвртина од земјата е иселена

По завршувањето на гласањето, од штабот на кандидатот Блерим Река изјавија дека изборите поминале многу фер, но дека се загрижени за малата излезнос...

Повеќе

НЕИЗВЕСНА ДРАМА: ПРЕДНОСТА НА СТЕВО СЕ НАМАЛИ НА САМО 3000 ГЛАСОВИ ПО ПРЕБРОЕНИ 615 000 ЛИВЧИЊА!

Повеќе

БОМБА НА АРБР АДЕМИ: ДУИ му помогна многу на Стево, тој го победи Река во Липково, Сарај и други Албански општини!

- ДУИ гинеше на терен за Стево и резултатите се гледаат, во Дебар Стево има нерешено со Река, а го победи во Сарај и Липково како и бво многу други ...

Повеќе

СТЕВО ЈА ПРЕГАЗИ ГОРДАНА ВО ДЕБАР ВО ОДНОС 4 СПРЕМА 1!

Повеќе