Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ДЕМАНТ ОД МЕДИСКАТА ГРУПАЦИЈА НА БИЗНИСМЕНОТ ИГОР ЛЕШТАР: Макфакс и Групацијата Клип медија не планираат никаква соработка со Бојан Јовановски!

Редакцијата на „Макфакс“ и ГрупацијатаКлип медијацелосно застануваат зад својата новинарка Мери Јордановска и како и досега,...

Повеќе

ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: СИТЕ ФИРМИ НА ЗЛАТКО ТОДОРОВ - КУБУС СЕ ВО СТЕЧАЈ, НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА НЕГОВИТЕ НОВИ ИЗМАМИ, ВЕЌЕ ИМА ДЕСЕТИЦИ ИЗМАМЕНИ И ОШТЕТЕНИ КУПУВАЧИ НА СТАНОВИ, ФИРМИ ДОБАВУВАЧИ, БИЗНИС ПАРТНЕРИ, БАНКИ, ИЗМАМИ ТЕШКИ ВКУПНО НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА!

Јавноста треба да знае дека сите фирми на Златко Тодоров - Кубус се во стечај во моментов!!! Тоа е затоа што по 12 години заштита што му ја нудеа г...

Повеќе

ЗНМ ги осуди заканите кон новинарката Мери Јордановска од страна на газдата на 1 ТВ, Боки 13-ка!

Здружението на новинарите на Македонија ги осудува вербалните закани изречени од страна на застапникот на менаџментот на телевизијата &b...

Повеќе

СТРАНЦИТЕ ВЛОЖУВААТ ДОПОЛНИТЕЛНИ 7 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВО ПРОЕКТОТ РУДНИК ИЛОВИЦА!

Групацијата Трафигура го зголеми влогот во проектот за бакар Иловица – Штука 18.02.2019, Скопје - Групацијата Трафигура преку својата подружн...

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ГО ПРЕСТАВУВА МАКЕДОНСКОТО СОБРАНИЕ ВО НАТО: Во Македонија се донесоа тешки и болни одлуки кои заслужуваат почит од сојузниците на НАТО

Делегација на македонскиот парламент предводена од пратеникот Илија Димовски, шеф на македонската делегација во Парламентарното Собрание н...

Повеќе

МВР ОТКРИ ФАБРИКА ЗА ПИШТОЛИ, УАПСЕНИ СЕ ДЕВЕТ ЛИЦА!

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека повело постапка против девет лица од организирана кр...

Повеќе

(ВИДЕО) Прес конференција на ГДУ Штип: Патиштата на Истокот опасни и небезбедни

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Сиљановска по стапките на Иванов и Мицкоски, ништо не се менува во партијата на Груевски

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, на новинарско прашање на прес конференција го коментираше вчерашниот избор на Гордана Силјановска за претсе...

Повеќе

ЅИНГО ЈА ПОДДРЖА СИЉАНОВСКА, СЕГА ФАЛАТ УШТЕ ЈАНКО БАЧЕВ И ТОДОР ПЕТРОВ!

Социјалистичката партија на Македонија изрази задоволството од изборот на професорката Гордана Силјановска-Давкова за кандидат за претседател на Реп...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД МВР ДО ВМРО ДПМНЕ: Апелираме до политичките партии да не шират дезинформации и шпекулации за автобуската несреќа кај Лескарци и да не се обидуваат да ја злоупотребат оваа трагедија и да остават институциите да ги утврдатпричините за овој трагичен настан!

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ ЗА СИТЕ, ФАЛА СДСМ, ФАЛА ЗАЕВ!

Повеќе

ЛЕВИЦА Е ВО ТОТАЛЕН РАСПАД, ОСНОВАЧИТЕ СЕ КАРААТ КОЈ Е ВИНОВЕН ЗА НЕЈЗИНАТА СМРТ!

„Го носам товарот на човек којшто го „гласале“, да им се извинам на оние луѓе коишто ме гласале, односно полагале надеж ...

Повеќе

Политичката жива легенда, Петар Гошев: Две години не се малку за граѓаните да видат дали бродот плови во правец кон правна или праведна држава

Поранешниот гувернер на Народна банка, Петар Гошев, во разговор заПРИЗМА, упати остри критики кон власта, која според него, морала да биде поподготв...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Академик Абдулменаф Беџети и градоначалничката Теута Арифи се на консензуалната листа на претседателски кандидати!

Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се...

Повеќе

МЕДАЛОТ КОЈ ГО ДОБИЈА ЗАЕВ И ЦИПРАС ГО НОСИ ИМЕТО НА АТЕНТАТОРОТ НА ХИТЛЕР КОЈ ГО ПРЕДВОДЕЛ ОТПОРОТ ПРОТИВ ФАШИСТИТЕ И НЕУСПЕШНИОТ ОБИД ЗА ПРЕВРАТ ВО 1944-ТА

Повеќе