Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

СО ПОМОШ НА ЕВРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ СЕ ОДРЖА 22-РАТА ОРАТОРСКА ВЕЧЕР НА ПРАВЕН, ПОБЕДИ СТУДЕНТОТ НИНОСЛАВ НАНКОВ

На Правниот факулет „Јустинијан Први“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, се одржа XXII-рата Ораторска вече...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД МВР: Мицко трабуња без везе!

Повеќе

Хелсиншкиот комитет ја промовираше интернет платформата prijavikorupcija.mk

Во пресрет на Меѓународниот ден на борбата против корупцијата, 9-ти Декември, Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија денеска ...

Повеќе

(ВИДЕО) ФОРЕСТ ГАМП КОНЕЧНО ДОЗНА ШТО ИМАЛО ВО ПАКЕТОТ ОД ФЕДЕКС: Сателитиски телефони, семе за компири, куки за риболов, упаљач...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОСКОРШЕНИОТ ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР РЕКС ТИЛЕРСОН ЗА ТРАМП: Нема дисциплина, не сака да чита, не го интересираат детали, делува еуфорично, многу се измачив со него!

WATCH: Former Secretary of State Rex Tillerson is speaking publicly about what led to his firing in March by President Trump.CBS News political cont...

Повеќе

Стадионот на Ф.К. ШКУПИ за брзо време со нова трибина!

Општина Чаир со огромно задоволство ги известува нејзините граѓани дека проектот за изградба на ветената трибина на стадионот на Ф.К. Шкупи изработе...

Повеќе

(ВИДЕО) МИРОСЛАВ ВУЈИЌ: Јас повеќе му верувам на Нинџа отколку на овој претседател!

Повеќе

(ВИДЕО) Храна и Амстел, совршен начин да им покажеш на пријателите колку ти значат. Рецепт проверен и одобрен од Софка Камиловска

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ: Досегашните реформи во администрацијата наликуваат на комична фарса!

Повеќе

ГДУ БАРА ИТНА И СЕРИОЗНА ИСТРАГА ЗА ТОА КОЈ ПРИСЛУШКУВАЛ ВО ОЈО И ОСНОВЕН СУД 1

Повеќе

РЕСТАРТИРАНА ФАБРИКАТА ЗА МАСЛО БРИЉАНТ ВО ШТИП

Bocvarski Blagoj Денеска во посета на Општина Штип беше Градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски. Разговаравме за тековните состојби во наши...

Повеќе

ПАЈАКОТ НА ПОЦ НАПРАВИ КЛАНИЦА ВО ЦЕНТАР: ЗА 5 ДЕНА КРЕНАТИ 177 ВОЗИЛА ЗА НЕПРОПИСНО ПАРКИРАЊЕ!

Повеќе

ЃОРЧЕ ЗАЧЕКОРИ ВО 21-ВИ ВЕК: Eлиминирани се над 7.000 септички јами со што заокружен е проектот за изградба на канализациона мрежа за селата Волково, Волково-Пржина, Кисела Јабука и Стопански Двор!

Повеќе

ТРОЈЦА ВО ТРКАТА ЗА ЛИДЕР НА ЛДП, МЕЃУ НИВ И АКТУЕЛНИОТ ЛИДЕР

Повеќе

БРАВО: Во Аеродром се засадуваат 1.800 високоизраснати дрвја

Во тек е акцијата за засадување 1.800 високоизраснати дрвја на целата територија на Општина Аеродром. Просторот е разубавен околу ООУ „Лазо ...

Повеќе