Одберете локација на пристап

Семејството Ковачевски од Битола денес со голема донација во ЈЗУ Клиничка болница Битола. Тие целосно го реновираа машкиот оддел на хирургија и тоа целата санитарија, водовод, обезбедија комплетна опрема за сите болнички соби, средување на ѕидови
Мнистерот за здравство, Венко Филипче, на својот фејсбук профил реагираше на обвинувањата на ВМРО ДПМНЕ според кои уништен е инсулин со цел да се отвори нов тендер. Колку повеќе ВМРО-ДПМНЕ се обидува да манипулира, толку повеќе вистината излегува
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ----------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------

КОУЗОН КОРПОРАЦИЈА ПОЧНА ДА ГИ ПРИМА ПРВИТЕ АПЛИКАЦИИ ЗА РАБОТА ЗА СЛЕДНОТО ЛЕТО!

🇺🇸KOUZON WORK & TRAVEL 2020🇺🇸FIRST EMPLOYERS FOR NEXT SUMMERWe proudly started our new application season on Oct 7th, 2019 and we got a lot ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Почна демонтажата на објектот изграден на кровот на ГТЦ

Повеќе

Заев со порака до лидерот на ДПМНЕ: ЕДНАШ БАНДИТ - СЕКОГАШ БАНДИТ, од плати не се станува газда на хидроцентрали, бандитска работа – секој што се огрешил да одговара, кај нас нема ни бесење ни стрелање, затвор е казната

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

Заев: Пензионирањето нема да се продолжува до 67 години, туку во пензија со 64 години

Претседателот на Владата и на СДСМ, Зоран Заев, на партиска трибина во Куманово денеска соопшти дека се подготвува нов закон за пензионирање, според...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ТРЕБА ДА ЈА ПРИФАТАТ СЕГАШНОСТА БЕЗ НЕПОТРЕБНА ЕМОЦИОНАЛНОСТ

„Ние како македонско општество треба да го погледнеме минатото со реални очи и без фрустрации, прифаќајќи ги историските вистини такви какви...

Повеќе

ДЕНЕСКА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ СЛАВИ РОДЕНДЕН, ПОЛНИ 57 ГОДИНИ

ЧЕСТИТКИ ОД МАКТЕЛ.МК

Повеќе

Центарот за интеркултурен дијалог-Куманово организираше атлетска трка низ улиците на Куманово, која е дел од проектот Run 4 inclusion

Повеќе

Мицкоски не коментира дали ќе направи влада туку дали ќе извојува пирова победа: „Ќе поднесам оставка ако ги изгубам изборите“

„Ќе поднесам оставка ако ги загубам изборите и ако не успеам да составам Влада“, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Повеќе

Дудуш: Шуто Оризари ќе добие катна гаража и културен центар

Курто Дудуш е градоначалник на општина Шуто Оризари. За прв откако е тој градоначалник на оваа општина ангажиран е советник за образование во адми...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ НЕ Е ПАРТИЈА, ВМРО ДПМНЕ Е НЕШТО МНОГУ ПОСТРАШНО...

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

BRYAN ADAMS ЗА ПРВ ПАТ ВО СКОПЈЕ: ПОСЛЕДЕН ГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО МАКЕДОНИЈА ЗА 2019 ГОДИНА! 13-ти ноември, Скопје- А1 Арена

Драги пријатели, Драги пријатели,Судбината сакаше последниот светски концерт во оваа навистина историска концертна година, во која малата Македониј...

Повеќе

(ВИДЕО) NEXT TIME ИЗМИСЛИЈА НОВ ПРАВЕЦ ВО МУЗИКАТА КОЈ СЛУЖИ КАКО ЗАМЕНА ЗА ЛИНЕКС ТАБЛЕТИ: Патриотски патетичен етно фолк рок!

Повеќе

Заев: Храбрите партизани во 1941 го создадоа делото наречено македонска држава

Премиерот Зоран Заев на денешното обраќање по повод 11 Октомври во Куманово порача дека на 11 октомври 1941 година бил означен почетокот на завршнит...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Нека е честит 11 октомври, денот на народноослободителната војна

Повеќе

Груевски, азилантот без адреса, го има на унгарскиот избирачки список

„Гласачот по име Никола Груевски е на Избирачкиот список. Името на гласачот, како и на возраст од 49 години, се совпаѓа со оние на поранешниот...

Повеќе