Одберете локација на пристап

Почитувани, На17 јуни 2019година воХотел Александар Палас,се одржазавршна конференција во рамки напроектот„Родово рамноправна ЕУ интеграција? – градење капацитети на женските граѓански организации“ насловена „Интегрир
- Не е фер да бидеме сменети сега кога е најлесно да се работи, ние работевме во најтешки можни услови когса и нашите животи беа на мета, постоеше реална можност да бидеме физички елиминирани по нарачка на оние кои ги гоневме а кои се големи ѕверки
- Бомбите кои ги објавува Ел Чека не се дел од архивата на СЈО. Тоа значи дека тие се дел од поголемата архива која ја имаат тие што прислушкувале. СЈО има само мал дел од таа архива, тоа е она што успеале да го извлечат свиркачите Ѓорѓи Лазаревски
-Поигрување со чувствата на семејствата на жртвите во случајот Монструм заради собирање лајкови на фејсбук е чиста психопатија, ако има некој нови докази нека дојде во СЈО или ОЈО а не да си прави забава на социјални мрежи! Фатиме Фетаи на 1 ТВ.
- Врховен суд донесе одлука дека СЈО не смее да гони после 30 јуни 2017-та, и сега поради таа одлука можно е нашиот процес ИМПЕРИЈА да падне на суд, па водевме сметка да не го оштетиме буџетот на државата ако не му дадеме на Камчев да патува па пор
Обвинителката Фатиме Фетаи во вечерашното интервју за 1 ТВ откри кој бил можниот мотив на Врховниот суд да донесе начелно правно мислење според кое СЈО не смее да води истраги и предистраги по 30 јуни 2017 година. -Нашиот став е јасен. Т
Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА МИЦКОВСКИ: Ја избравме Сиљановска за кандидат за да го искористиме нејзиниот авторитет како признат правник за да го уништиме СЈО!

- Сиљановска ја избравме за кандидат меѓу другото и поради нејзиниот имиџ на светски признат правник и професор за да ни помогне да ја поправиме гре...

Повеќе

АЈДЕЕ: Силјановска без образложение го откажала учеството на „Жешкото столче“ на Телма?!?!

Гордана Силјановска Давкова го откажа „жешкото столче“ на Телма, соопшти телевизијата. Претседателската кандидатка на ВМРО – ДПМНЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКО Е СРЦКА: НЕ МУ БИЛО ЈАСНО ЗОШТО НИТУ ЕДНА АЛБАНСКА ПАРТИЈА НЕ Е ВО КОАЛИЦИЈАТА ЗАД СИЉАНОВСКА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) СИ ЛЕГНАА НА БРАШНОТО ЌОСИЊАТА КОИ ДВЕ ГОДИНИ НЕ ПЛАШАТ СО ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА: МИЦКОВСКИ ПРОЗБОРЕ НА АЛБАНСКИ!

Повеќе

(ВИДЕО) Преку прес ГДУ Штип предизвика „стрес” кај криминалците: Бараме зголемување на казните за упад на туѓ имот и поголемо право на самозаштита

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, КЛЕКОВСКИ Е СРЦКА ВМРОВСКА: Анкетите не се битни! (Затоа што на сите Сиљановска губи!)

На сите анкети Сиљановска губи, и тоа губи се повеќе како се доближува денот на гласање. И кој е коментарот за тоа на екс директорот на МЦМС, невла...

Повеќе

ДОБРО, КОЛКУ Е МРДНАТ ОВОЈ ЧОВЕК: Миленко тврди дека Макрон ја запалил катедралата во Париз за да ги прекине протестите на жолтите елеци?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) КУРВАТА МИСЛИ ДЕКА СИТЕ СЕ КУРВИ: МИЛЕНКО ТВРДИ ДЕКА СИТЕ ГЛАСАЧИ НА СДСМ И ДУИ СЕ ПЛАТЕНИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Поетот Ацо Шопов ја овековечи убавината на катедралата во Париз во истоимената песна Notre Dame напишана во 1955 година како дел од збирката „Слеј се со тишината“

Поетот Ацо Шопов ја овековечи убавината на катедралата во Париз во истоимената песна Notre Dame напишана во 1955 година како дел од збирката „...

Повеќе

БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: Ја имам поддршката од Бранко Црвенковски, на почетокот на кампањата се чувме телефонски и ми посака среќа и победа!

- Често се слушам и се гледам со Бранко Црвенковски. Ја имам неговата поддршка, на почетокот на кампањата се чувме и ми посака среќа и победа. Ст...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Многу портали ќе треба да згаснат со тек на време затоа што се рекетарски плукачки анти новинарски блогови

- Народот со тек на време ќе треба да направи правилен избор и да се фокусира на издржани респектабилни портали, и со тоа многу рекетарски непрофеси...

Повеќе

ОДЛУКА ДОЧЕКАНА НА НОЖ ОД МРЧАТОРИТЕ: Северна Македонија ќе учествува во обновата на Нотр Дам!

И Република Северна Македонија се вклучува во обновата на париската катедрала Нотр Дам. Владата на 130-тата седница го задолжи македонск...

Повеќе

(ВИДЕО) Нанче со генијална идеја за изградба на марина која 30 години ја ветуваат СДСМ и ВМРО

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Срцето ме боли кога ги гледам Сиљановска и Река, едната им се обраќа само на Македонците, другиот само на Албанците, овие политичари се од минатиот век!

- Срцето ме боли кога ги гледам Сиљановска и Река на оваа кампања. Едната се обраќа само на Македонците, другиот само на Албанците. Во кој век живеа...

Повеќе

ЗАЕВ КАКО ПОЛИТИЧКИ АНАЛИТИЧАР: На овие избори сите тројца ќе се прогласат за победници!

- Тројцата ќе се прогласат за победници на овие избори. Пендаровски ќе победи и ќе стане претседател. Сиљановска ќе се повика дека добила повеќе мак...

Повеќе