Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

Ќе се реконструира студентскиот дом „Стив Наумов“

Владата на Република Северна Македонија на денешната 139 седница донесе одлука со која го задолжи Министерството за образование и наука да спроведе ...

Повеќе

СДСМ: Како Димовски дошол до хидроцентрали и државно земјиште заедно со Мицкоски и Јанакиески?

ВМРО-ДПМНЕ и Димитар Димовски, од белиот дворец, од симболот за криминалот и корупцијата, денеска требаше да се извинат за безобразниот начин на одб...

Повеќе

БРАЌАТА ТУРЦИ ГИ ФАТИ ИНАТOT: ЕРДОГАН ГО ЗАГУБИ ИСТАНБУЛ И НА ПОВТОРЕНИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

Имамоглу кажа дека неговата победа е нов почеток за Истанбул (Фото: Ројтерс) Владејачката партија во Турција ја загуби контролата во Истанб...

Повеќе

НАПАД ВРЗ ЛЕКАР ЌЕ СЕ СМЕТА КАКО НАПАД ВРЗ СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ, ПРЕДВИДЕНО СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЛЕКАРСКА ДЕЈНОСТ

Лекарот може да одбие да укаже медицинска помош ако пациентот или членови на негово семејство се закануваат или агресивно се однесуваат кон него и...

Повеќе

Николовски: Со половина милион евра се обновуваат метеоролошките и хидролошките станици во полошкиот регион

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство Љупчо Николовски присуствуваше на потпишување на Меморандум за соработка помеѓу Управата...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВИКТОР КАНЗУРОВ: Македонските историчари го кријат првиот устав на ВМРО, во кој убаво пишува кој може да биде член на оваа организација!

Повеќе

Богојески: Гоце ќе биде тоа што самиот сакал да биде, а не што сакаме ние денес да биде!

Реформаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Павле Богојески, ги коментира изјавите на бугарската минисерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, и на нејзиниот...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: На Курто Дудуш веќе му се суди за друго физичко насилство?!?!

Повеќе

ОВА СЕ НАЈДОБРИТЕ СОВЕТИ КАКО ДА СИ ПОМОГНЕТЕ САМИТЕ И ДА СИ ГО СРЕДИТЕ ЖИВОТОТ

Повеќе

Град Скопје ги награди најдобрите за најголем придонес во заштитата на животната средина

Градот Скопје ги избра најдобрите на јавниот конкурс за избор на најеколошка компанија, најголем придонес во областа на заштитата на животната среди...

Повеќе

ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ НА ДВИЖЕЊЕТО БОЈКОТИРАМ: МИЦКОВСКИ ГО РЕКЕТИРА ЗАЕВ СО 200 БОМБИ ОД ТИПОТ НА ТАА СО КУРТО ДУДУШ?!

Повеќе

24-годишна родилка од Охрид почина на КАРИЛ, била во ризична група поради вродена болест ЛУПУС

24-годишна родилка од Охрид почина на КАРИЛ, откако се породила со царски рез пред речиси две недели. Причина за смртта е сепса, утврдиле лекарите, ...

Повеќе

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е комично граѓаните да добиваат пари, во скапоцениот дворец сериозно го сфаќаат само земањето пари од граѓаните

Повеќе

МВР гарантира безбедност на првата парада на гордоста: Гордо наспроти политиките на срам, со идеја за општество каде сите се еднакви

Во спомен на сите борци за човековите права на ЛГБТИ заедницата во минатото, со поддршка на сите маргинализирани групи и борци за човековите права в...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИКТОР КАНЗУРОВ ТРЕБА ДА ГО ИМА СЕКОЈ ДЕН НА МАКЕДОНСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ, САМО ТАКА ЌЕ СЕ СМИРИМЕ СО БУГАРИЈА, МНОГУ РАБОТИ ЌЕ СЕ РАЗЈАСНАТ

Повеќе