Одберете локација на пристап

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о
-Денеска од страна на комисијата за евалуација ACES Europe, градот Куманово беше прогласен за град на Спортот за 2019 година. Остваривме средба со комисијата, а потоа имаше посета на неколку спортски настани и објекти, како и центарот за деца со п
Сега кога затворот Шутка е полна со големи сомови - олигарси и началници, брат Љубе барал од Заев да го стави директор на затворот Шутка, дознава Мактел од неофицијални извори. Заев не ја прифатил таа идеја, му рекол, брату, дај донеси некоја стра

ЗАЕВ ОДИ ВО КОНТРА НАПАД: СО ОБВИНУВАЊЕТО ДО УНГАРИЈА ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА ГРУЕВСКИ, ЗАЕВ МУ ЗАДАДЕ УДАР МЕЃУ НОЗЕ НА ОРБАН!

Со обвинувањето кон Унгарија дека го киднапирала Груевски, Заев и владата ја започнаа битката за екстрадиција на поранешниот премиер побегуља. Поглед...

Повеќе

ОПШТИНА ЦЕНТАР СЕ ИЗВИНИ НА ЈАВНОСТА ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА ДВАЈЦА СВОИ РЕДАРИ, НАЈАВИ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ЗА НИВ

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ БОМБИ РОКААТ ЗА ГРУЈО, ОВОЈ ПАТ СО ВИДЕО: Неговите соработници почнаа да објавуваат видеа за неговиот луксузен живот додека бил премиер и лажел дека е скромен патриот, одмори на егзотични острови каде едно ноќевање чини илјадници евра!

Во бурата реакции по објавата за бегството на Никола Груевскидо редакцијата на НОВАстасаа видео снимки од анонимен дојавувач како илустрација за как...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ДЕНЕШНАТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА БУЏЕТОТ ЗА 2019-ТА: Ни требаше година и пол да се уходаме како влада, догодина ќе има економски бум, сите проекти, од автопати, преку желеница, гасоводи, водоводи, болници ќе тргнат со полна пареа догодина, над 1 милијарда евра во капитални инвестиции!!!

Повеќе

ТОА Е АМЕРИКА БЕЈБЕ: Судија му нареди на Трамп да му дозволи на репортерот на ЦНН да присуствува на неговите пресови во Белата Куќа!

Репортерот на ЦНН, Јим Акоста му постави многу критички прашања на Трамп пред една недела, и Трамп како што го дал господ, тешка џукела и диктаторче...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ СООПШТИ ДОБРИ ВЕСТИ: 10% повишица за специјалистите, 5% за сестрите и болничарите!

Повеќе

Премиерот Заев ја шокираше јавноста: Можно е Груевски да бил киднапиран!

Темата околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски се уште е актуелна на Балканот и во Унгарија, а на денешната прес-конференција, премие...

Повеќе

БОМБА НА НЕЗАВИСЕН: Груевски си ги испразнил сметките уште во септември

Поранешниот премиер Никола Груевски уште во септември, кога во Собранието држеше прес-конференција и обвинуваше дека е жртва на политички прогон, во...

Повеќе

ВЕРНОТО ВМРОВЧЕ, ДИМИТАР АПАСИЕВ СО ЦЕЛ ДА НАНЕСЕ ФИНАНСИСКА ШТЕТА, ГО ТУЖИ МАКТЕЛ ЗА ОБЈАВУВАЊЕТО НА НЕГОВАТА ДИПЛОМА, ИАКО САМИОТ ЈА ОБЈАВИ НА СВОЈОТ ФБ ПРОФИЛ, ЕВЕ ГО ОДГОВОРОТ НА МАКТЕЛ.МК

ОДГОВОР НА БАРАЊЕ ЗА ПРОИЗНЕСУВАЊЕ И ДОСТАВУВАЊЕ ДОКАЗИ УП1.бр.08-207 од 13.11.2018 ОД ДИРЕКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ Почитувани, ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Почна пријавувањето за кампот на најтрофејниот фудбалски колектив на планетата " Реал Мадрид" и оваа година поддржано од Кожувчанка

Вториот фудбалски камп на Реал Мадрид Фондација ќе се реализира од 14 до 18 јануари 2019 во Охрид, на брегот на живописното Охридско езеро, ставајќи...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ЛИБЕРАЛИТЕ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, МНОГУ ВЛИЈАТЕЛНИОТ ЕКС ПРЕМИЕР НА БЕЛГИЈА, ВЕРХОФШТАД: Нема да му дозволиме на Орбан да му даде азил на Груевски, тоа е проект за уништување на ЕУ!!!

Повеќе

ТРАМП Е МНОГУ ИТАР И РАСИПАН: Откако го искористи Викиликс за да ја победи Хилари, сега ќе го апси Асанж и ќе му суди за шпионажа?!

Повеќе

СО ЈАПОНСКА ПОМОШ ЌЕ РЕНОВИРАМЕ БОЛНИЦИ: Покрај Клиниката за дигестивна хирургија, со Програмата на јапонската влада „Грант - помош за поддршка на мали проекти за човекова безбедност“ се опфатени и Клиниката за гинекологија и акушерство и Институтот за белодробни заболувања кај децата - Козле

Голема благодарност до јапонската влада за грантот од речиси половина милион евра на пет здравствени установи за набавка на медицинска опрема, со це...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и Премиерот Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот, трговијата меѓу двете земји стигна до 500 милиона евра, ќе одиме на 1 милијарда догодина!!!

Повеќе

ИНТЕРНЕТ ПРЕПИСКА МЕЃУ СПАСОВСКИ, ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ И ХОРХЕ: МАКЕДОНЧЕТО Е РОДЕН ШЕГОБИЕЦ, БАР ЗНАЕМЕ ДОБРО ДА СИ СЕ ИЗНАСМЕЕМЕ НА МАКАТА

Повеќе