Одберете локација на пристап

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија. На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто с
Туф, туф, Боки 13-ка бил фрик, трошел многу пари на кондури. Носел сомнителни пари од Србија?! А што, Стојменов и Ѕинго да не се поарни? Они не возат поршиња, немаат хациенди на Водно на кои може да им позавиди и Рокфелер? Па Ѕинго Мали уште во 199
„Преку Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2019 година овозможивме директна финансиска поддршка на микро,мали и средни претпријатија, во вкупен износ од 21 милион денари преку кофинансирање на 70% од докажаните трошоци
Став на претседавачот на НК на ГДУ. Ѓорѓи Трендафилов Па шта си ти? Од 25 министри и 15 министерства, 43 органи во состав, секретаријати и национални координатори, самостојни органи, управни органи и организации, не е за изненадување што кај пове
Да прашам, срамежливо, ако смеам: Дали е влезот на оваа држава во ЕУ работа само на власта? Оти, за НАТО видовме. Барем за ЕУ малку помош?! Може ли опозицијата, освен што седи на маргините и по цел ден само јаде гурабии за домашна употреба, намест
Националниот координатор за гранично управување при Владата на Република Северна Македонија, Владимир Пивоваров и Билјана Муратовска, генерална секретарка на Асоцијацијата на превозници „Макам Транс“- Скопје, денеска во присуство на зам
Стефан Богоев‏@sbogoev Со новата градинка во Бардовци, се добива простор за згрижување на 78деца, во подобри услови, со нови дидактички материјали, еко - играчки и хигиенско санитарни услови по сите стандарди. #СеГрижиме
Бизнисменот Орце Камчев, кој лично ја примил судската покана да сведочи на денешното рочиште за „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, не дојде. „Сведокот Јордан Камчев е уредно повикан, а не го оправдал своето отсуство. Барам з
Загрижени поради најавените промени во раководната структура на Младинскиот културен центар во Скопје, македонските културните работници, уметници и граѓански активисти му се обратија на премиерот Зоран Заев преку отворено писмо, барајќи од сегашна
Почитувани, Со месеци сме предмет на жестока негативна кампања со која игрите на среќа треба да се претстават во јавноста како „дувла“ на беззаконие и како извор на зло за младите генерации. Тргнувајќи од фактот дека во објектите на

КОНЕЧНО СТАРТУВААТ ГОЛЕМИТЕ КАПИТАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ: Деновиве започна реализација на изградба на нов мост на Вардар во Аеродром

Започна капиталниот проект на Град Скопје за поврзувањето на Аеродром со Ќерамидница со изградбата на булевар АСНОМ и изградбата на мост н...

Повеќе

БОМБА ВО СУДНИЦА ЗА ТЕЛЕКОМ: Важен „доверлив“ документ за случајот „Маџар Телеком“ стигнал во рацете на Стефанова, Зврлевски замижал пред него?!

Kласифициран документ со ознака „доверливо“ кој бил создаден по внатрешна ревизија направена во Македонски Телеком, треба да биде обезбе...

Повеќе

МЕТЛА ЌЕ ИМА, АМА И ГРАЃАНИТЕ ДА СИ ЈА ПРИФАТАТ ОДГОВОРНОСТА И ДА ГЛАСААТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Поприлично сум добро информиран и знам да го слушам тоа што го зборуваат граѓаните. Пораката допре до мене, промени ќе има, а тоа треба да допре и...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА ЖЕНА СИТЕ НЕ ПРАВИ ЛУДИ: Фришопот постоел, Гога си профитирала, ама таа како министерка не учествувала во доделувањето. Сосема случајно и го доделиле фришопот на сопругот на министерката во владата на Б.Ц.

Фришопот постоел, Гога си профитирала, ама таа како министерка не учествувала во доделувањето.Сосема случајно и го доделиле фришопот на сопругот на ...

Повеќе

СИЉАНОВСКА РАЗГОЛЕНА ДО ГОЛА КОЖА: Лично Груевски го именувал нејзиниот син како член на УО на ЈП Злетовица во 2011. И тоа откако Силјановска го бранеше на упадот на специјалците во А1 и затворањето на телевизијата и Шпиц, Време и Коха

Транзициската профитерка Гордана „фришоп“ Силјановска нема право да зуцне на тема непотизам, исто како и Христијан „асистент на ...

Повеќе

БОМБА НА О2 ИНИЦИЈАТИВА: Само 16 дрва, од над 700 се спасени од умирање во Скопје, а 4 месеци поминаа од кога се алармираше!!!

‼️Колку дрвја се осолободениГрад СкопјеЈП „Паркови и зеленило“ - Скопје / NP "Parqe dhe gjelbërime" - ShkupПетре Шилегов?!! Н...

Повеќе

О2 КОАЛИЦИЈА: ИТНО НОСЕЊЕ НА ДУП ВАРДАРИШТЕ!!!

Вардариште повторно гореше вчера и нè отру сите во Скопје.Секој потребен чекор за конечна ревитализација на тој простор мора да носи ПРЕДЗНАК...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: АНАЛИЗАТА НА БИХАЧКА ПОКАЖАЛА ДЕКА 100 000 ЧЛЕНОВИ НА СДСМ НЕ ИСКОЧИЛЕ ВО ПРВ КРУГ ОТИ САКАЛЕ ДА ИСКАЖАТ РЕВОЛТ НО ВЕТИЛЕ ДЕКА ЌЕ ИЗЛЕЗАТ ВО ВТОР КРУГ?!?!

Мактел од извори на Бихачка дознава дека околу 100 000 членови и симпатизери на СДСМ не искочиле во прв круг од многу причини, но ветиле дека ќе изл...

Повеќе

ЕВЕ ГО БЕ, ИДЕ ЖИВОТОТ, СВЕТСКА БАНКА НИ ОДОБРИ 420 МИЛИОНИ ДОЛАРИ КРЕДИТ ПО НИСКА КАМАТА!

Бордот на Светска банка ја одобри четири-годишната Рамка за партнерство со Република Северна Македонија!#ПраведенРаст#МинистерствоЗаФинансии

Повеќе

Зеќири: Играта на ДУИ со ИВЗ е провидна и е обид за изговор зошто не можат да испорачаат тоа што ветиле на изборите

Пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири, преку Фејсбук реагираше на случувањата во ИВЗ: Жал ми е што не сум во Собрание денес...

Повеќе

OTKАКО ДАЦ МУ ЈА ДАДЕ МЕТЛАТА НА ЗАЕВ...

Повеќе

СТЕВО РАСПАЛИ ПО СИЉАНОВСКА: ПРОФЕСОРКЕ ПАК ЛАЖЕШ, КАКО НЕ ТИ Е СРАМ?!

Повеќе

БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ПРОФЕСОРКА НА УКИМ: НОВИНАРИТЕ ДА ИСТРАЖАТ КАКО СИЉАНОВСКА ЈА ИМА СТЕКНАТО КУЌАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ!

На истражувачките новинари им подарувам неколку клучни речеици и клучни зборови со кои ќе можат да ја истражат ВИСТИНАТА, а на заблудените да ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ЈАКО: Петре Шилегов собира ѓубре со раце, Фуркан Салиу оди по него со мобилен и го зафркава!

Ako nisto poveke, Shilegov ima najdobar sens za humor😝 pic.twitter.com/5Z3Hunrqgd — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 24, 2019

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛА ДРЖАВА СЕ ЗАБАВУВА СО СЕКС ВИДЕОТО ОД УНИ БАНКА!

Многу услужливи овие и Уни банка, плус работат прекувремено pic.twitter.com/OAh5DNKiQH — Никогаш Северџан (@torbakov) April 24, 2019

Повеќе