Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ИМА РАЗЛИКА: ВМРОВЕЦ НА 27-МИ АПРИЛ, И ВМРОВЕЦ ВО СУДНИЦА!

Повеќе

ГУЛФ ОИЛ: Викенд уживањето е пред нас, а нашиот предлог овој викенд да избегате од градскиот метеж е Маврово

Повеќе

Запознајте го новиот Peugeot Rifter

Еуроимпекс го претстави најновиот модел во гамата, модуларниотPeugeot Rifter. Новинарите имаа можност во петокот во Маврово да тестираат два различн...

Повеќе

АНКЕТА НА ОБСЕ ГО ЗАМОЛЧЕ ВМРО ДПМНЕ: 75 отсто од граѓаните се чувствуваат безбедни!

Анкета: 75 отсто од граѓаните се чувствуваат безбедни! 75 отсто од граѓаните се чувствуваат многу или главно безбедни, покажа анкетата на ОБСЕ што ...

Повеќе

Учество на ЗМНР Жерновски на 25-от Министерски совет на ОБСЕ

Заменик министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, кој ја предводеше делегацијата од Република Македонија на Министе...

Повеќе

ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ЗАПЛЕНИ ЕДЕН ТОН ГУМИ КОИ СЕ КОРИСТЕЛЕ ЗА ГРЕЕЊЕ

Во т.н. ромско маало на улицата Методија Андонов-Ченто, пред бензинската пумпа „Макоил“, инспекторите пронашле купишта гуми, кои жител...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ГО СПАСУВА МАКСТИЛ ОД КРАХ - Телефонски разговор Заев - Јункер: Европската комисија ќе ја разгледа можноста за изземање на компаниите од Македонија од анти дампинг мерките за увоз на челик и алуминум

Повеќе

СДСМ: Растот на БДП од 3 отсто во третиот квартал од 2018 е потврда за успешноста на економските политики на Владата предводена од СДСМ

Повеќе

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес во рамки на првиот „Светски конгрес на претприемачи“, кој се одржува во Загреб, пред учесниците имаше обраќање во кое се осврна на економските политики на Владата на Република Македонија за поддршка на инвестициите

Апостолска во Загреб: Пред бизнисот отворивме економски перспективи кои ветуваат стабилна деловна клима и силна институционална поддршка Министерка...

Повеќе

Брендот Брилијант се прошири со маслото „Брилијант Омега 3“

„Брилијант Омега 3“ е новото масло за јадење од „Витаминка“ кое е достапно на продажните места. Со неговата појава се зголем...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРИЛА АКЦИЈА НА ВМРОНИТЕ: Додека портпаролот на СДСМ држеше прес пред седиштето на ВМРО, тие стоеја позади него со транспарент

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ ВО ПРИЛЕП: Оваа година околу 100 македонски фирми ќе добијат субвенции за нови капацитети, догодина бројката очекуваме да оди до 140!

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ - Иванов го потврди сведочењето на Нинџа – неговиот генерален секретар Јосифовски на 27 април бил во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот Ѓорге Иванов, во одговори на новинарски прашања по своето обраќање вечерва, сепак го потврди исказот наобвинетиот Александар Василевск...

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЈДЕ ДО ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗАГИНАТИТЕ КАЈ ВЕЛЕС: Еден од обвинетите од Детонатор, двајцата од Кочани

Едниот од загинатите кај Велес најверојатно е дел од групата обвинети за Детонатор, се шпекулира дека барем еден од нив бил и осуден за тој случај з...

Повеќе

СПЕКТАКУЛАРНО ОТВОРАЊЕ НА „ВИНТЕРЛЕНД“ – ПРВАТА НОВОГОДИШНА НАСЕЛБА ВО СКОПЈЕ

Со вeчерашното отворање на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“...

Повеќе