Одберете локација на пристап

Branko Trickovski Говор на љубовта Се утепав од ширење на омраза и- ништо!Ниту на тие што ги мразам ниту пак мене нешто ми фали.Мислам на говорот на омраза, не на чистата омраза, фино остварување на духот кое на патот од
Зоран Заев Набавка на нова опрема за детската градинка во општините Куманово, Брвеница и Босилово, за полесно учење и развој кај децата. Со обезбедување квалитетни услови за ран детски развој создаваме еднакви можности за
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
До медиумите Демократски сојуз: Балканска коалиција против тероризмот и организираниот криминал Во пресрет на утрешната расправа за безбедноста и тероризмот, што се одржува во Скопје помеѓу ЕУ и Балканските држави, Демократскиот сојуз ја иниц
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ова е убедливо најгрозната фотка
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------

(ВИДЕО) НОВИНАР ГО ПРАША ПРЕМИЕРОТ ДАЛИ СО ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ, СДСМ ГИ КУПУВА ГЛАСАЧИТЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ, ОДГОВОРОТ КОЈ СЛЕДУВАШЕ ИМ ЈА ЗАТВОРИ УСТАТА НА СИТЕ!

- Дали ги купувате гласачите со овие покачувања на платите на лекари, професори, војници итн итн?! Новинар го праша премиерот. Одговорот кој следеш...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Вложуваме во луѓето, Буџетот 2020 е развоен буџет посветен на нашиот најсилен капитал – човечкиот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВМРО ГИ ИЗГУБИ ИЗБОРИТЕ УШТЕ ПРЕД ДА ПОЧНЕ КАМПАЊАТА: Пратениците на ВМРО го одложија покачувањето на минимална плата!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ПРЕСВРТ: Таткото на Бојан Јовановски призна дека го натепал попот комшија, моли судот да го ослободи затоа што бил на питачки стап и со лошо здравје?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Шекеринска во увид на реновираните училници во Воената академија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот Филипче: Лекот Спинраза од вчера е достапен за пациентите со спинална мускулна атрофија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КОЛЕВ: СО ДОБРА ТУРИСТИЧКА ПОНУДА И БЕЗ КРАДЕЊЕ НА ПАРИТЕ ОД ЕУ, МОЖЕМЕ ДА ГИ СПАСИМЕ МАКЕДОНСКИТЕ СЕЛА ОД ИСЧЕЗНУВАЊЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Бочварски: ВМРО-ДПМНЕ потроши 10.5 милиони евра за фасада на МЕПСО, СДСМ за 10,5 милиони евра изгради и рехабилитираше 6 патни правци

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

НЕКОГАШ ОВА БЕШЕ БАСТИОН НА ВМРО ДПМНЕ НА ИСТОКОТ: Дебакал на ВМРО ДПМНЕ во Пробиштип, на митинг се појавија само 50 луѓе!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ СЕ ЧАЛАМИ, УШТЕ МИСЛИ ДЕКА Е ШЕФ НА ДБК: Пријава за обезбедувањето на Мијалков, го возел Мијалков во кола со ротациски светла!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Анѓушев најави затворање на некои факултети: Лудило е да имаме повеќе факултети од средни школи!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ИМ ЧИТАШЕ ПРИКАЗНИ ЗА ДОБРА НОЌ НА ДЕЦАТА КОИ СЕ ЛЕЧАТ НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

ЗА МАЛКУ ИЗБЕГНАТА САМОУБИСТВЕНА ГРЕШКА - НО ГО СЛУШНАА ГЛАСОТ НА НАРОДОТ: Владата ги повлече законските измени со кои се отежнува организирањето протести

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шекеринска од Свети Николе: Наместо на споменици, ние покажавме дека парите можат да се инвестираат во 500 километри патишта, 43 градинки, училишта, водоводи

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------...

Повеќе

По денешните избори во Шпанија уште поголема неизвесност за членството на С. Македонија во НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе