Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

Латас: Победникот си е победник – треба да му честитаме на Пендаровски

Завршија претседателските избори. СДСМ, ДУИ, ДПА и делот од Беса како и гласовите на Алијансата на Албанците во вториот круг обезбедија победа...

Повеќе

Столтенберг му честиташе на Пендаровски: Со нетрпение чекам да работам со вас!

Фото: Еј-Би-Си Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, му ја честиташе победата на новиот претседател на Северна Македонија, Стево Пендар...

Повеќе

БРАВО ДОКТОР ЧАДИКОВСКИ: Во склоп на детската кардиохирургија за прв пат во Клиничката болница Жан Митрев е поставен пејсмејкер кај 5 месечно бебе!

Поставен пејсмејкер кај 5 месечно бебе од 4.5 килограми Во склоп на детската кардиохирургија за прв пат во Клиничката болница Жан Митрев е поставен...

Повеќе

Владата го прогласи 7 мај за неработен ден на територијата на Град Скопје

Согласно последните организациски проценки поврзани со протоколот за посетата на Неговата Светост Папата Франциск, и согласно потребите и ...

Повеќе

Демократски сојуз: Чиста победа на Стево Пендаровски

Вчерашните избори за претседател на РСМ поминаа во мирна и демократска атмосфера, без нарушувања на изборниот процес и без било какви кршења на из...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ја отсекогаш сум се сомневал во интелектуалниот габарит на Сиљановска но се покажа и како лош човек, за век и веков ќе и остане изјавата дека дека Стево не се качил во авионот со Борис, колку сака нека кажува дека се подмладила!

Мактел направи кратко интервју со професорот Фрчковски на тема резултатите од изборите за претседател. Фрчковски: Јас мојот аспект на овие избори и...

Повеќе

СИНОЌА ИМАЛО ДРАМА ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ: Францускиот амбасадор Тимоние му влетал во кабинет на Мицковски и му наредил да не се глупира и да ги признае изборите!

Синоќа на сите им беше јасно дека ВМРО ДПМНЕ се спрема да не ги признае претседателските избори. Ова многу ја возбудуло меѓународната заедница која...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗА ИЗЈАВИТЕ НА АРТАН ГРУБИ: ДА НЕ СЕ ЧАТАЛИМЕ МНОГУ, НИКОЈ НЕ ГИ НОСИ ГЛАСОВИТЕ В ЏЕБ!

Премиерот Зоран Заев рече дека политичарите не располагаат со гласовите на граѓаните, одговарајќи на новинарско прашање дали победата на Стево Пенда...

Повеќе

ШОКАНТНО: СВАРОВСКИ СУДСТВОТО ДЕНЕСКА ГО ПУШТИ НА СЛОБОДА САШО МИЈАЛКОВ, И ТОЈ НАЈВЕРОЈАТНО УШТЕ ВЕЧЕР ЌЕ ЗАВРШИ ВО БУДИМПЕШТА!!!

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, ќе се брани од слобода. Укинувањето на куќниот притвор следува бидејќи денеска истекуваат 60 дена од из...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНА СВЕТЛА ТОЧКА ОД ВМРО ДПМНЕ ВО ИЗБОРИВЕ: НАСТАПОТ НА ТИМЧО МУЦУНСКИ НА ТЕЛМА, ЛГБТ ЛОБИТО ВО ВМРО Е СЕУШТЕ МНОГУ СИЛНО И ПО ИЛЧЕ ГЕБЕЛС И АНТОЊО МИЛОШОСКИ!

Линк до вчерашното отворено студио на ТЕЛМА, овде.

Повеќе

ЗАЕВ ЈА СТАРТУВА ОПЕРАЦИЈАТА МЕТЛА: Промени ќе има и во Владата и во СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека по завршувањето на претседателските избори ќе има промени за да се отстранат слабостите во извршната власт...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: Ќе соработувам со ВМРО ДПМНЕ иако не ми честитаа тоа не ми смета, Иванов ми остави 22 амбасади без амбасадор, цела година само тоа ќе го работам за да ги поправам тие негови будалаштини!

Повеќе

ПЕТ ЗАКЛУЧОЦИ ОД РЕЗУЛТАТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Треба да си злобник а да не признаеш дека резултатот од вчера е голем триумф на Зоран Заев!!! Па уште и тоа да го правиш некаков пораз?!?! Зошто, зат...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: Гога требаше да му честита на Стево, Мицко да си даде оставка, пораз си е пораз!

Повеќе

БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Гога е парадигма за се што значи полтички примитивизам во Македонија!

Borjan Jovanovski‏@BorjanJovanovsk4h4 hours ago Маската на "професор" успешно го сокри грдотот лице на национал шовинизмот. Барем 100.000 г...

Повеќе