Одберете локација на пристап

Што тоа Мицковски и бандата од белиот дворец ќе обновуваат во земјава?!?! Во кој сектор земјава денеска во 2019-та е полоша од тоа што беше пред 3 години?! Ајде да почнеме со ред, да одиме сектор по сектор. * Реклами ----------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- УЧЕСТВО НА ЗАМЕНИK МИНИСТЕРОТ ЗА
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
–Претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск денеска пред пратениците во Европскиот парламент повтори дека европските лидери минатата недела направија голема грешка што не донесоа одлука за почеток на пристапните преговори со Северна Македониј
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------

(ВИДЕО) Реконструирани и асфалтирани над 45 улици во Прилеп - градиме по план

Повеќе

Kирацовски: Геровски го замолувам да не ми импутира термини кои никогаш не сум ги рекол

Сакам да ја информирам јавноста дека денес дадов изјава во Обвинителството. Од денес, се надевам, завршуваат лажните вести и инсинуации кои досега н...

Повеќе

ЈАВНОСТА ТРЕБА ДА ЗНАЕ ЕДНА ТАЈНА: КИРАЦОВСКИ Е ЖРТВА, КОЛАТЕРАЛНА ШТЕТА НА ГЕРОВАТА БОЛНА ОМРАЗА КОН МЕНЕ!

Кирацовски го доби најжестокиот напад од Геровски, за потоа да добие признание дека неговата харанга била еден голем фаул, тој најверојатно немал ни...

Повеќе

ГДУ секогаш ќе стои во одбрана на студентите и нивните права

Почитувани, Ова ги преминува сите граници. Илјадници студенти чекаат покрив на глава, а Министерството за образование „мува не го лази&l...

Повеќе

ИутеКредит Македонија прва финансиска институција за микрокредитирање која ќе издава Mastercard картичка

Сите нови и постоечки клиенти ќе имаат пристап до финансиски средства веднаш 24/7 од било каде dd.mm.2019. Од денес ФД ИутеКредит Македонија ќе бид...

Повеќе

ШАХ МАТ ЗА МАФИЈАТА И ВМРО ДПМНЕ - Заев: Писмото на Јанева е логична постапка за предметите од СЈО да преминат во ЈО, немам добиено покана за распит за „Рекет“

Логична постапка е писмото што го испратила специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во врска со предметите од СЈО, а тоа произлегува и од разго...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО МАФИЈАТА И ВМРО ДПМНЕ ОРГАНСКИ НЕ ЈА ВАРАТ - Фетаи: Не е важно кој ќе ги застапува предметите, поважно е да има одговорност!

Не е важно кој ќе гони, важно е секој кој се огрешил пред законот да понесе одговорност, изјави изутринава специјалната обвинителка, Фатиме Фета...

Повеќе

ДВАЈЦА МОТОРЏИИ НАПРАВИЈА МАСАКАР ПО СКОПСКИТЕ УЛИЦИ: ЕДЕН ПРЕГАЗИ 4 ЖЕНИ НА ИЛИНДЕНСКА, ДРУГИОТ ПРЕГАЗИ ДЕВЕТГОДИШНО ДЕТЕ ПРЕД УЧИЛИШТЕ ВО СКОПСКО РАДИШАНИ

50-годишна жена се бори за живот на КАРИЛ, а нејзината 75-годишна мајка е во стабилна состојба, исто така, примена на КАРИЛ, откако синоќа моторџија...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Расчистуваме уште една депонија на бул. „Трета македонска бригада“, со што го решаваме повеќегодишниот проблем на жителите на овој дел од општината

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: Увид на градежните работи на обиколницата кај Кочани

Повеќе

БОРКА И ВЛАДАТА: 2019 е година на воведување на современа имунолошка терапија за малигните хематолошки заболувања

Важноста од подигнување на свеста за акутна леукемија, лимфом и миелом е од исклучително значење за брза детекција на овие болести. Бројот на новоза...

Повеќе

На јубилејот на 25 години од своето постоење, Мак Аутостар и официјално го пушти во употреба новиот деловен центар Премиум, наменет за изнајмување работен простор, кој се простира на 7 спрата со вкупна корисна површина од 12.000 м2 и подземен паркинг простор на 3 нивоа од 5.000 м2

Повеќе

СУЕТНО ПАЛАМУДЕЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ПОРТАЛОТ НА ГЕРО ГО ИСКОМЕНТИРА ОТВОРАЊЕТО НА НОВОТО УЧИЛИШТЕ ВО КАПИШТЕЦ!

Успесите се омаловажуваат, саботираат, се бара влакно во јајцето, додека за најситните грешки се прави ХИСТЕРИЈА, од прдеж се прави гомно, така вели...

Повеќе

(ФОТО) Продолжува градбата на експресниот пат Штип - Кочани, делницата Крупиште - Кочани со должина од 13,8 километри

Овој експресен пат е од извонредно значење за граѓаните, особено за земјоделците и за оризопроиводителите. #ГрадимеПоПлан

Повеќе

ВЕЛИЈА: Не му се лутам на Груевски, тој ќе си плати за своите гревови, моја беше одлуката, тој две години ме молеше, можев да бидам многу поголем куртон од Ѕинго, ама не сакав!

- Не му се лутам на Груевски, тој ќе си плати за своите гревови, верувам во космичка правда, моја беше одлуката, тој две години ме молеше да бидам в...

Повеќе