Menu
Prev Next

Поврзете се со Мактел: TwitterFacebookGoogle+

baner728x90

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next
(Видео) ВМРО ДПМНЕ ќе го тужи и Саше Политико за рекламното видео во кое ги обвинува Мијалков и Груевски за криминал?!

(Видео) ВМРО ДПМНЕ ќе го тужи и Саше Политико за рекламното видео во кое ги обвинува Мијалков…

Добивме закани дека во ВМРО ДПМНЕ се спремаат да поднесат тужба за Саше Политико поради неговото рекламно видео во кое жестоко ги обвинува лидерите на ДПМНЕ за криминал. Видеото е брутално кон ДПМНЕ како што можете да погледнете подолу: {youtube}1...

Дали е Ден Дончев соговорникот на Грујо во снимката со Нини?

Дали е Ден Дончев соговорникот на Грујо во снимката со Нини?

Преслушувањето на аудио снимката, открива интерсни моменти. Во транспкриптот кој го достави СДСМ до медимите се гледа дека станува збор за разговори снимени помеѓи три лица: Груевски, Нини и „соговорник“. Енигмата кој се крие позади „соговорник“ с...

АУДИО: Во аудио снимката Груевски зборува и за втора зделка со Нини на непозната сума?!

АУДИО: Во аудио снимката Груевски зборува и за втора зделка со Нини на непозната сума?!

Во аудио снимката на разговоро на Груевски со Нини и „посредникот“, која Зоран Заев ја обелодени на прес конференција, се кријат интересни детали, кои од првапат тешкот се забележливи поради фокусот на 1,5 милионите евра во Кеш. Вo снимката во тај...

ГОТОВО Е: ОВА Е КРАЈ на политичката кариера на Груевски!!!

ГОТОВО Е: ОВА Е КРАЈ на политичката кариера на Груевски!!!

Ајдееее, пастирот договара милиони евра у кеш со мафијози балкански, папапапапапа.... Аман бе Грујчо, ти нели се возиш со пунто, нели живееш со мамичка, нели џемперчиња носиш, палиш свеќа за велигден и бижиќ? Нели си вредно поштено мирно патриотче ко...

Почина нобеловецот Габриел Гарсија Маркес

Почина нобеловецот Габриел Гарсија Маркес

Славниот Габриел Гарсија Маркес денеска почина во Мексико на 87-годишна взраст, изјави извор близок на семејството, јавува Би-Би-Си.

Хорхе повторно манипулира со верските заедници!!!

Хорхе повторно манипулира со верските заедници!!!

Неодамна на Мактел во два наврати пишувавме за манипулациите на Иванов со верските лидери поточно за користење на неовластени фотки и видео материјали на негови средби со нив, кои Хорхе си ги користи во пропагандни цели. Тетовскиот муфтија за ова...

ДЕМАНТ до Мактел од претседателот на ПОДЕМ, Живко Јанкуловски: Me клеветат политички противници, се е лага!

ДЕМАНТ до Мактел од претседателот на ПОДЕМ, Живко Јанкуловски: Me клеветат политички противници, се е лага!

Интегрално ви го пренеусваме демантот на претседателoт на политичката партија ПОДЕМ, проф.д-р Живко Јнакуловски, за сторијата на Мактел „СКАНАДАЛОЗНО: Лидерот на партијата ПОДЕМ - коалиционен партнер на ДПМНЕ, уценувал студентка со излегување за да и...

Вмровците тажат по лидерот: Времето утре облачно и дождливо

Вмровците тажат по лидерот: Времето утре облачно и дождливо

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд а на повисоките места врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 3 до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде облачно со повремен...

(Видео) Заев: Денес го фативме КРАДЕЦОТ на дело!

(Видео) Заев: Денес го фативме КРАДЕЦОТ на дело!

Силна порака од Кочани. Во преполната сала на домот на културата, полна енергија и желба за промени, претседателот на СДСМ Зоран Заев кажа – Одиме кон победа. Заев пред присутните рече дека денеска Груевски е фатен на дело. Се покажа кој е креаторо...

(ФОТО) Шекеринска: Државно земјиште за вистинските земјоделци!

(ФОТО) Шекеринска: Државно земјиште за вистинските земјоделци!

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска на средбата со граѓаните од Чифлик, Црник, Пехчево, Владимирово, Македонска Каменица и Берово им се заблагодари на довербата која му ја дадоа на кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Можеби ќе ве интересира и...

 1. Македонија
 2. Свет
 3. Забава
 4. Спорт