Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

(ВИДЕО) СОТИРЧО Е ЛЕГЕНДА: Имавме златен судски систем, Заев све тоа уништи!

Повеќе

Д-Р ЈУСУФОВСКИ ОД ГДУ: КАПИТУЛАЦИЈА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРЕД ПРИВАТНО-ЈАВНО ПАРТНЕРСТВО ИЛИ НОВА НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА СО ВЕЌЕ ПОЗНАТ КРАЈ?

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот ...

Повеќе

ВО САБОТА ГДУ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА ЛОКАЛНИОТ КЛУБ ВО ОХРИД

Почитувани, На 15 декември (сабота), во хотел „Нова Ривиера“ во град Охрид, со почеток во 18 часот ќе се одржи отва...

Повеќе

ФРОСИНА ДАМЕСКА ОД ГДУ: ВО ДРЖАВАВА ИМАМЕ СЀ ОСВЕН ОБРАЗОВАНИЕ, ТАКОВ ВПЕЧАТОК СЕ ДОБИВА НЕЛИ?

Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознеми...

Повеќе

СДСМ: Се засадуваат дрвја на повеќе локации во земјава

По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од ст...

Повеќе

Заев: Во кој свет живее Иванов?

Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има комента...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: Додека траела аферата ВОТЕРГЕЈТ во која претседателот Никсон бил фатен како ја користи ЦИА за добивање избори, потпретседателот Агну бил фатен со вреќа пари поткуп во неговиот кабинет во Белата Куќа, со тоа во исто време Америка имала Претседател и Потпретседател кои се пред одење во затвор!

Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергеј...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА ЛУДИЛОТО ВО САД: Менаџментот на весникот Нашнл Инквајер призна пред судот дека плаќале плејбој зајачици да молчат за секс афери со Трамп за време на кампањата во 2016-та

Повеќе

(ВИДЕО) ХАОС НА ВЛАДИНИОТ ПАРКИНГ, ПО СЕ ИЗГЛЕДА НА ВЛАДАТА ОЧАЈНО И ТРЕБА КАТНА ГАРАЖА

Повеќе

ЗАВРШИ ДРАМАТА ВО БРИТАНИЈА, ТЕРЕЗА МЕЈ ЈА ДОБИ БИТКАТА СО СВОЈОТ ПРОТИВНИК ВО СВОЈАТА ПАРТИЈА, ЏЕЈКОБ РИС-МОГ, ЈА ДОБИ ПОДДРШКАТА ДА ЈА ВОДИ ЗЕМЈАТА ВО ДОГОВОРЕН БРЕГЗИТ, ЗАВРШИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА ВО ПАРЛАМЕНТОТ СО 200 ГЛАСОВИ ЗА И 117 ПРОТИВ!

I accept the confidence vote result but Theresa May should still meet the Queen and resign, says leading Conservative Brexiteer Jacob Rees-MoggLates...

Повеќе

(ВИДЕО) Нема да ви се верува: Трамп не е прв криминалец радикален популист десничар во Белата Куќа, прв бил гркот Спиро Агну, потпретседател на Ричард Никсон

Повеќе

КОГА ЌЕ СТАВИШ НЕПИСМЕНА ВМРОВКА ВО УСТАВЕН СУД, ГО ДОБИВАШ ОВА: Бурна расправа во Уставен суд – Судијката Елена Гошева: Собранието нема надлежност да го промени името на државата

Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа м...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ МОРА ДА Е ОД УМС НА ВМРО ДПМНЕ: Украде 38 „Милка“ чоколади од 300 грама во маркет во Штип, значи 12 кила чоколадо!

Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гл...

Повеќе

НА ОВОЈ НЕ МУ ИДЕ ПАМЕТ, ЗАЕВ СЕГА ЌЕ ГО ЗАФРКНЕ И ЌЕ МУ ПРИФАТИ ВЕДНАШ: Мицкоски до Заев - Избери време и медиум за ТВ-дуел

Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Зае...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Мактел успеа да дознае кој го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април - ДОБИЛ ТЕЛЕФОНСКИ ПОВИК ОД ШЕФОТ НА АМЕРИКАНСКОТО ВОЕНО РАЗУЗНАВАЊЕ, ГЕНЕРАЛ РОБЕРТ ЕШЛИ КОЈ МУ СЕ ЗАКАНИЛ ДЕКА ЌЕ ЗАВРШИ КАКО СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЌ АКО РЕШИ ДА ВОВЕДЕ ВОЕНА СОСТОЈБА!!!

Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, нај...

Повеќе